fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Jaunumi  / Kā izvēlēties piemērotākās tenisa bumbiņas?
tenisa bumbas 4

Kā izvēlēties piemērotākās tenisa bumbiņas?

Esam sagatavojuši izglītojošu rakstu par to, kā izvēlēties piemērotākās tenisa bumbiņas pieaugušajiem un bērniem.

Neatkarīgi no tā, vai esat profesionālis vai tikai nesen esat uzsākuši spēlēt, pareizi izvēlēties tenisa bumbiņas, kura atbilst jūsu vajadzībām, ir būtiska daļa no tenisa. Iesācējam tās visas var likties vienādas, bet ir vairākas lietas, kas atšķir katru veidu un modeli. Babolat tenisa veikalā vien ir pieejami vairāk kā 14 tenisa bumbiņu veidu- profesionāļiem, amatieriem un iesācējiem, gan pieagušajiem, gan bērniem..

Kuras tenisa bumbiņas ir visātrākās? Kuras tenisa bumbiņas ar vislabāko atlēcienu? Kuras bumbiņas būs visizturīgākās? Kā atšķirās bērnu no pieaugušo tenisa bumbiņām? Šie ir tikai daži no jautājumiem ko uzdot mūsu klienti veikalā.

Bumbiņa saskarsmes brīdī ar stīgām:

 wpid-tennis-ball

Atrākas vai lēnākas bumbas?

Babolat tenisa veikalā ir pieejamas speciāli lēnākas bumbiņas, kas ir labi piemērotas iesācējiem, jo tās lido lēnāk un neatlec tik augstu, lai spēlētājs varētu pagūt izpildīt sitienu un paspētu pieskriet pēc bumbiņas, kad tehnika un veiklība vēl nav pietiekamā līmenī. Ar pārāk ātrām bumbām būs grūti sākumā pareizi izpildīt tehniku.

Bumbas māla segumam(clay) vai universālās visiem segumiem?

Babolat tenisa veikalā ir pieejamas tenisa bumbas gan speciāli māla jeb clay segumam, gan universālās bumbas visiem segumiem. Tā kā māla segums pats par sevi ir lēnāks, tad Babolat ražo speciāli ātrākas bumbas, lai līdzsvarotu to ātrumu. Pārējās visas bumbas der uz visiem segumiem un laukumiem.

Bērnu vai pieaugušo bumbas?

Bērnu bumbas no pieaugušo bumbām atšķirās galvenokārt ar ātrumu un cietību. Bērnu bumbiņas ir mīkstākas un lēnākas par pieaugušo bumbām.

Bērnu tenisa bumbas:

Sarkanās(Red Felt) tenisa bumbas bērniem: 75% lēnākas par pieaugušo bumbām.

Oranžās(Orange) tenisa bumbas bērniem: 50% lēnākas par pieaugušo bumbām.

Zaļās( Green) tenisa bumbas bērniem: 25% lēnākas par pieaugušo bumbām.

bumbu izmers

 

Bumbu izvēle pēc spēlētāja līmeņa:

1. Es tikai uzsākšu spēlēt tenisu:  Šādam spēlētāju tipam mēs ieteiktu sākt ar “First” vai bērnu “Green” bumbiņām. Uzsākot šīs būs piemērotākās jo abas ir lēnākas, pietiekami komfortablas un ļoti lētas.

2. Nedaudz spēlēju:

Šai spēlētāju kategorijai piemērotākas bumbiņas būs Championship, Gold, RG all court un Omni. Pirmās trīs ir komfortablas un pietiekami ilgi kalpo amatieru vajadzībām. RG all court ir vislabākais balanss starp cenu un kvalitāti. Omni bumbas būs piemērotākas pieaugušajiem kam svarīgākā ir bumbiņu ilgtspēja. Tās ir bezspiediena bumbas ar maximālu izturību. Omni neiesakam bērniem, jo bezspiediena bumbas ir cietas un var negatīvi ietekmet bērnu rokas.

3. Novērtēju kvalitāti un izturību:

Šai kategorijai vislabāk atbilst VS bumbiņas. Papildus slāpeklis iekšējā spiedienā un augstākas noturības filcis paildzina šīs bumbiņas kalpošanas ilgumu.

4. Man patīk ‘iegriezt’ bumbiņu:

Augstākās kvalitātes bumbiņas kas radītas komfortam un spinam ir Team un RG Clay. Papildus kokvilnas šķiedras filcī nodrošina labāko ‘spinu’. RG Clay speciāli radīta māla kortiem augstākās kvalitātes bumbiņa. Tiek izmantota French Open.

5. Es rīkoju sacensības:

Tādām prasībām labākās būs noturīgākās bumbiņas. Jo sacensībās bumbiņām ir jāiztur daudz lielāka slodze. Iekštelpās iesakam Team un VS. Ja rīkojat sacensības āra kortos, labākās būs RG Clay. Šīs trīs ir premium klases bumbiņas, kuras tiek izmantotas labākajos pasaules turnīros. Gan pro līmenī gan amatieru līmenī.

 

 

Palīdzēsim

Ja tomēr īsti nav skaidrs par to, kādas bumbiņas izvēlēties, vai radušies kādi jautājumi, Babolat tenisa veikalā, palīdzēsim atrast un izvēlēties piemērotākās.

Bumbiņas veikalā pieejamas visiem vecumiem un spēles līmeņiem, cenās no 4.50 EUR līdz 9.50 EUR.

AKCIJA

Pērkot jebkuras bumbiņas kastē ( 18 bundžas, jeb 72 bumbas), -25% atlaide!

 

Babolat tenisa veikals- Barons kvartāls, Cēsu iela 31! 

Darba laiks:

Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts 

Veikala telefons: 29477903

Vairāk ap un par tenisu- https://www.teniss.lv/babolat-jaunumi-blogs/

Seko Babolat instagram- https://www.instagram.com/babolat_tenisa_veikals/

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu