fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Bez kategorijas  / KĀ IZVĒLĒTIES SEV PIEMĒROTĀKO PADEL TENISA RAKETI?

KĀ IZVĒLĒTIES SEV PIEMĒROTĀKO PADEL TENISA RAKETI?

Ja spēlējat padel tenisu vai vēlaties to uzsākt, jums iespējams varētu rasties jautājums – “kā izvēlēties pareizo un sev piemērotāko raketi”? Atrast pareizo padel raketi ne visiem var būt vienkārši, jo ir daudz dažādu izvēles iespēju – raketes atšķiras pēc formas, svara, cietības un materiāla. Tieši tāpēc ir jābūt uzmanīgam un nedrīkst izvēlēties pirmo raketi, kas uzrunā pēc krāsas vai cenas. Ir svarīgi ņemt vērā īpašības, kas atbilst jūsu individuālajām vajadzībām un spēles stilam, jo, izvēloties neatbilstošu raketi, tā kaitēs jūsu spēlei, būs grūtāk izbaudīt spēli un būs lielāka iespēja traumēties. Izvēlēties īsto padel raketi nav viegli, tieši tāpēc esam apkopojuši galvenās īpašības, ko ņemt vērā, izvēloties savu nākamo vai pirmo padel raketi.

Raketes forma

Viena no galvenajām padel rakešu īpašībām ir forma, jo tā ievērojami ietekmē spēles stilu. Kopā atšķir 3 veidu formas:

 • Apaļa

Apaļas formas padel raketes ir paredzētas labākai kontrolei un manervētspējai, jo raketes centrā atrodas “sweet spot” jeb ideālā zona, kur bumbai jātrāpa, lai iegūtu labu sitienu, un šī zona ir lielāka tieši šīs formas raketēm. Tas arī nozīmē, ka apaļās formas padel raketes ir ideāli piemērotas visu veidu spēlētājiem, it īpaši iesācējiem – vairāk piedos kļūdas.

 • Lāses

Lāses formas raketes ir kaut kas pa vidu – starp dimanta formas un apaļas formas raketēm.  Šīm raketēm ir ideāls līdzsvars starp kontroli un jaudu. Lāses formas raketes ir piemērotas spēlētājiem, kuriem jau ir zināma pieredze un kuriem patīk balanss starp spēku un kontroli.

 • Dimanta

Dimanta formas padel raketes ir koncentrētas vairāk uz spēku un uzbrukumu, tāpēc ir ideāli piemērotas pieredzējušākiem spēlētājiem, kuriem patīk lielāka jauda. Šīs formas raketei būs mazāka kontrole, jo “sweet spot” ir mazāks un atrodas vairāk raketes augšējā zonā.

 

 

Raketes balanss

Padel raketes forma arī noteiks jūsu raketes balansu. Kad tiek runāts par balansu, mēs to saprotam kā raketes svara viduspunktu. Un, tāpat kā raketes forma, arī balanss iedalās 3 veidos:

 • Mazs balanss

Šīm raketēm svara viduspunkts ir vairāk uz raketes rokturi, un tas nodrošina lielāku kontroli un manervētspēju. Šīs raketes parasti ir apaļas formas un ir ideāli piemērotas visu veidu spēlētājiem, īpaši iesācējiem.

 • Vidējs balanss

Vidēja balansa padel raketei svara viduspunkts ir starp galvu un rokturi. Šis svars ir sadalīts salīdzinoši vienmērīgāk nekā augsta un zema balansa raketēm. Šīs padel raketes parasti ir lāses formā, un nodrošinās perfektu līdzsvaru starp spēku un kontroli.

 • Liels balanss

Liela balansa padel raketēm svars atrodas vairāk uz raketes galvu, tādējādi nodrošina lielāku jaudu un spēku.  Šāda veida padel raketes parasti ir dimanta formas.

Cietība un materiāls

Vēl viens būtisks aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties padel raketi, ir raketes cietība jeb elastības līmenis, kas piemīt padel raketei, kad tai tiek uzlikts spiediens. Šo raksturlielumu tieši ietekmē raketes materiāls un tehnoloģijas.

 • Mīkstas

Mīkstas padel raketes ir izgatavotas no  šķiedras un putu sakausējuma. Šīm raketēm ir lielāks komforts, jo materiāls ir elastīgāks. Turklāt šis materiāls absorbē lielāko daļu enerģijas, kas rodas saskarē ar bumbu, tādējādi padarot raketes ērtākas un ideāli piemērotas iesācējiem, jo ar tām ir vieglāk atgriezt agresīvus sitienus. Šīs raketes nebūs tik jaudīgas un stabilas kā cietāka materiāla raketes.

 • Cietas

Cietās padel raketes ir izgatavotas no grafīta šķiedrām, kas ir daudz cietāks un mazāk elastīgs materiāls. No grafīta šķiedras izgatavotās padel raketes būs dārgākas, jo tās būs izturīgākas, jaudīgākas un stabilākas par mīkstajām raketēm.

 

Raketes svars

Raketes svaram ir ļoti būtiska nozīme pareizās padel raketes izvēlē. Smagākas raketes sniegs lielāku jaudu, taču samazinās kontroli, kamēr vieglākas raketes sniegs labāku kontroli un mazāk nogurdinās roku. Vieglās padel raketes būs vairāk piemērotas iesācējiem un amatieriem, kamēr smagās padel raketes būs vairāk piemērotas pieredzējušiem spēlētājiem. Sievietēm un jauniešiem parasti iesaka izvēlēties vieglākas raketes.

Sievietēm/jauniešiem; 330-360g;

Vīriešiem: 345-375g;

Babolat ir izveidojuši speciālu padel rakešu līniju, kas piemērota tieši sievietēm un jauniešiem. Tās būs visvieglākās tirgū pieejamās raketes:

DYNA SPIRIT – 179 EUR

STIMA SPIRIT – 179 EUR

DYNA ENERGY – 239 EUR

STIMA ENERGY – 239 EUR

 

Kā iegādāties labāko padel raketi?

Kā jau tika minēts, nav vienas ideālas padel raketes visiem, jo katram spēlētājas ir savs spēles stils, budžets un vajadzības. Svarīgi ir pašam sev atbildēt uz šiem jautājumiem, kas tālāk palīdzēs raketes izvēles veikšanā:

 • Vai dodat priekšroku aizsardzības vai uzbrūkošam spēles stilam?
 • Cik bieži spēlējat?
 • Kāds ir jūsu budžets?

Atbildot uz šiem jautājumiem un rūpīgi izejot cauri iepriekš minētajiem kritērijiem, izvēlei vajadzētu jau būt pietiekami skaidrai, un jūs būsiet uz pareizā ceļa, lai atrastu savu ideālo padel raketi.

 

DODIES UZ MŪSU E-VEIKALU

Dodies uz kādu no zemāk redzamajiem linkiem un apskati mūsu padel tenisa piedāvājumu. Pie mums atradīsi visu nepieciešamo padel tenisam – visām gaumēm un visās cenu kategorijās. Piedāvājumā ir Babolat, NOX un Oxdog padel tenisa inventārs.

PADEL TENISA RAKETES UN BUMBIŅAS

PADEL TENISA APAVI

PADEL TENISA SOMAS

 

PALĪDZĒSIM

Ja tomēr īsti nav skaidrs, kā izvēlēties sev piemērotāko padel tenisa raketi un ir vēl papildus jautājumi – droši NĀC pie mums uz veikalu un mūsu profesionālā pārdevēju komanda tev palīdzēs izvēlēties un atrast TEV piemērotāko raketi.

Babolat tenisa veikals – Rīgā, Cēsu ielā 31!

Darba laiks:
Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu