fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / НОВОСТИ  / Ar ko dabīgās tenisa stīgas ir tik īpašas?
dabīgās tenisa stīgas

Ar ko dabīgās tenisa stīgas ir tik īpašas?

Ar ko dabīgās tenisa stīgas ir tik īpašas? Kāpēc tās maksā divas reizes dārgāk nekā dārgākās no sintētiskajām stīgām? Kāpēc daudzi stīgošanas servisi nestīgo dabīgās stīgas? To visu mēģināsim noskaidrot šajā rakstā.

Šo stīgu vēsture aizsākas gandrīz vai ar paša tenisa pirmsākumiem – pirmo reizi tās sāka ražot Pjērs Babolā (Babolat) 1875. gadā. Pēc piecdesmit gadiem, Babolat izlaida VS Brand Gut. Deviņdesmit četrus gadus vēlāk, Babolat VS  joprojām ir viens no atpazīstamākajiem dabīgo stīgu zīmoliem pasaulē.

No kā izgatavo dabīgās stīgas?

Pirmsākumos dabīgās tenisa stīgas lielākoties izgatavoja no aitu zarnām.  Mūsdienās vairums dabīgo stīgu tiek izgatavots no govju zarnām. Govs zarnu priekšrocība ir tas, ka nepieciešams mazāk zarnu, lai izgatavotu vienu dabīgo stīgu komplektu, kā arī tām piemīt augstāka stiepes izturība, kā rezultātā stīgas ir izturīgākas.

Lai cik nepatīkami un neierasti tas viss arī neizklausītos, dabīgās stīgas joprojām ir viena no populārākajām tenisistu izvēlēm visā pasaulē.

Dabīgo stīgu ražošanas process ir samērā sarežģīts. Vienai raketei nepieciešamas 2,5 govs zarnu. Tā kā tas ir darbietilpīgs process, tas ir viens no iemesliem, kāpēc dabīgās stīgas ir dārgākas par sintētiskajām stīgām. Arī stigošanas process dabīgajām stīgām ir sarežģītāks un stīgotājam tas jādara daudz rūpīgāk un uzmanīgāk, jo tās ir daudz trauslākas un var stīgošanas laikā saplīst.

Spēlētāji:

Ar dabīgajām stīgām spēlē septiņi no ATP Top 10 spēlētājiem. Ar dabīgajām stīgām spēlē tādi spēlētāji kā Roger Federer, Serena Williams, Venus Williams, Aljona Ostapenko, Novak Djokovic, Mike Bryan, Bob Bryan, Marin Cilic, Kei Nishikori, Ivo Karlovic, Caroline Wozniacki, Angelique Kerber, Andy Murray, Jo-Wilfrid Tsonga, Maria Sharapova, Dominika Cibulkova. Šo spēlētāju vārdi parāda, cik nopietnas un labas ir dabīgās stīgas.

Priekšrocības

Iespējams, ka dabīgās stīgas vislabāk būtu salīdzināt ar dārgu luksusa auto: ja vien nav nekādu iebildumu pret pastāvīgu un dārgu apkopi, tās kalpo kā vislabākais braucamrīks.

Zinot no kurienes dabīgās stīgas rodas, kā tās izgatavo, un kāpēc tās ir tik lielisks materiāls tenisa stīgām, jāapskata arī spēlēšanas īpatnības, kas padarījušas tās tik iecienītas.

 • Jauda: viena no dabīgās stīgas priekšrocībām ir jauda un spēks. Stīgu elastības dēļ, tās pastiepjas daudz vairāk un līdz ar to “izšauj” bumbiņu daudz spēcīgāk. Dabīgās stīgas būs visjaudīgākās no visām stīgām.
 • Sprieguma noturība: vēl viena priekšrocība ir ilgāka sprieguma noturība. Ja sintētiskajām stīgām priekšrocība ir izturība, tad dabīgajām stīgām u=ilgāk turēsies spriegums ar kādu stīgas ir iestīgotas. Ja stīgas netiek pārplēstas, tad ar dabīgās stīgas raketi varēs spēlēt visilgāk.
 • Komforts: dabīgās stīgas ļoti labi absorbē triecienu, kas rodas katrā sitiena brīdī, kas palīdz izvairīties no rokas, pleca un locītava traumām un noguruma. Spēlētāji, kas mokās ar traumām vai sāpēm, parasti izvēlās dabīgās stīgas, jo tām būs vislielākais komforts un tās būs visdraudzīgākās un patīkamākās rokai.
 • Sajūtas: spēlējot ar dabīgajām stīgām, spēlētāji daudz labāk izjūt un sajūt bumbiņu, kas ir sevišķi noderīga esot tīkla tuvumā.

Trūkumi

 • Bumbiņas iegriešana: nereta sūdzība ir tāda, ka salīdzinājumā ar citām stīgām, ar šīm ir grūtāk veikt augstos sitienus ar bumbiņas iegriešanu. Tādēļ tās bieži kombinē ar poliestera stīgām, lai izveidotu hibrīdu, kas apvieno abu stiprās puses.
 • Izturība: lai gan dabīgās stīgas daudz ilgāk notur stīgu spriegumu, tās nav tik izturīgas kā citu materiālu stīgas. Daudzi spēlētāji to uzskata par mīnusu, bet ja vēlies sev vislabākās stīgas, tad jābūt gatavam arī biežāk šīs stīgas mainīt. Kontrole: dabīgās stīgas nodrošina vislielāko jaudu, bet mazāku bumbiņas iegriešanu(spin) un kontroli. Šī iemesla dēļ dabīgās stīgas kombinē ar citām sintētiskajām stīgām.
 • Cena: viens no lielākajiem dabīgo stīgu trūkumiem ir to augstā cena, kas parasti ir divreiz lielāka nekā labākajām sintētiskajām stīgām. Tas padara šīs stīgas par nepraktisku izvēli tiem, kas spēlē tikai un vienīgi izklaidei vai vēlās kaut ko ekonomisku.

Padoms:

Dabīgās stīgas ir ļoti jūtīgas pret mitrumu. Stīgām nedrīkst piekļūt mitrums un nav ieteicams raketi ar dabīgajām stīgām turēt vienā nodalījumā, piemēram, ar slapju kreklu vai zeķēm. Stīgas ir izžāvētas ļoti sausas un  tāpēc uzsūc mitrumu- tas samazinās stīgu spriegumu daudz ātrāk.

Mērījumi:

Tika mērītas divas identiskas raketes 20 stundu laika periodā. Viena bija iestīgota ar dabīgajām stīgām, spriegojumā 25/24 kg, bet otra ar sintētisko stīgu ar tādu pašu spriegojumu. Pēc astoņām stundām, sintētiskās stīgas zaudēja 18% no oriģinālā spriegojuma, kamēr dabīgās stīgas zaudēja tikai 1%. Pēc pilnām 20 stundām, sintētiskās stīgas zaudēja vēl 20%, kamēr dabīgās – tikai 10%.

 

Babolat dabīgās tenisa stīgas:

(spied un uzzini vairāk par katru stīgu un cenām).

VS TEAM

VS TOUCH

TONIC +

Visas Babolat dabīgās tenisa stīgas nopērkamas un iespējams sastīgot Babolat tenisa veikalā- Cēsu ielā 31!

Darba laiks:
Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu