fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / НОВОСТИ  / Kā izvēlēties sev piemērotāko tenisa raketi?

Kā izvēlēties sev piemērotāko tenisa raketi?

Kā izvēlēties sev piemērotāko tenisa raketi?

Vienalga, vai vēlies sev iegādāties pirmo tenisa raketi, vai nomainīt jau esošo, atrast sev piemērotāko raketi var likties diezgan sarežģīti. Tāpēc  esam sagatavojuši interesantu un noderīgu informāciju, lai atvieglotu šo procesu.

Neatkarīgi no tā vai vēlaties uzsākt spēlēt tenisu, esiet iesācējs, vai jau spēlējiet sacensībās, pareiza raketes izvēle jums dos priekšrocību uz laukuma un treniņos un ļaus daudz vairāk izbaudīt pašu spēli. Katrai raketei ir savi plusi un savi mīnusi, tāpēc svarīgi ir izvēlēties savam spēles līmenim un stilam piemērotāko raketi.

 

Svarīgākie faktori izvēloties tenisa raketi:

 1. Raketes svars:

 • Bērniem līdz 250g;
 • Sievietēm un jauniešiem 255g-285g;
 • Vīriešiem 275-300g.

Jo lielāks raketes svars, jo spēcīgāks sitiens. Taču palielinoties raketes svaram, zūd raketes kontrole, kā arī tas sākumā apgrūtina apgūt pareizu tehniku. Spēlējot ar pārāk smagu raketi, grūtāk manervēt ar raketi un iespējams gūt dažādas roku un elkoņu traumas.

Vieglāka rakete:

 • Mazāk spēka;
 • Vieglāk manervēt, izpildīt sitienus;
 • Lielāka kontrole;
 • Labāka spēles izjūta.

Smagāka rakete:

 • Vairāk spēka;
 • Mazāka kontrole;
 • Grūtāk manervēt un izvēzināt raketi;
 • Vājāka raketes un sitiena izjūta.

 

 1. Galvas izmērs:

Parasti to mēra kvadrāt collās un ir uzrakstīts uz katras raketes. Standarta galvas izmērs tenisa raketei ir 100 collas. Jo raketes galva ir lielāka (piemēram, 102,105,110), jo vieglāk ir trāpīt pa bumbiņu un jaudīgākus sitienus ar to iespējams veikt. Taču palielinoties galvas izmēram, samazinās bumbiņas kontroles izjūta un grūtāka manervētspēja ar raketi. Amatieriem un iesācējiem iesakām lielāku galvas izmēru, jo, pirmkārt, vieglāk trāpīt pa bumbiņu, otrkārt, nav jāpieliek tik daudz spēka, lai aizsistu bumbiņu līdz laukuma gala līnijai.

 1. Materiāls:

Grafīta sakausējums:

Šī materiāla raketes būs piemērotas iesācējiem, kas uzsāk tenisa gaitas vai brīvā laika spēlētājiem, jo spēlējot ar šo raketi, nepieciešams daudz lielāks spēks un piepūle katrā sitienā, rakete nav tik jaudīga un komfortabla.

Cenās: 49-69 EUR

 Pilnais grafīts:

Pilnā grafīta raketes jau būs piemērotas visiem iesācējiem un amatieriem. Pilnais grafīts raketei dos papildus jaudu, kontroli un komfortu katrā sitienā.

Cenās: 75-170 EUR

Grafīts+ wolframs:

Šīs raketes būs vislabākās pieejamās tenisa raketes. Ar šīm raketēm spēlē visos turnīros un visi profesionālie tenisa spēlētāji. Tās ir daudz stabilākas, mazāka vibrācija katrā sitienā, kas dod papildus spēku un kontroli un nepieciešama daudz mazāka piepūle sitiena brīdī. Piemērotas arī amatieru spēlētājiem.

Cenās: 179-249 EUR

 

 1. Roktura izmērs:

Tas ir tenisa raketes roktura apkārtmērs. Visbiežāk sievietēm un jauniešiem tas ir 1. vai 2. izmērs, vīriešiem 3. Piemērotāko roktura izmēru var noteikt šādi: klients paņem raketi rokās, ja starp pirkstu galiem un īkšķi paliek tik daudz brīvas vietas, lai tur ieliktu rādītājpirkstu, tas ir īstais izmērs. Pie mums Babolat veikalā ir iespējams arī palielināt vai samazināt roktura izmēru.

 1. Stīgu skaits:

 • Vairāk stīgu- lielāka kontrole
 • Mazāk stīgu- lielāka jauda, bet ātrāk plīsīs stīgas

 1. Raketes balanss:

Raketes balanss parāda raketes svara viduspunktu- cik tālu no raketes roktura gala, atrodas svara viduspunkts. Parasti raketēm tas 320 mm.

 • Balanss vairāk uz raketes galvu- vairāk jaudas un rakete liksies smagāka;
 • Balanss vairāk uz rokturi- vairāk kontroles un raketes liksies vieglāka.

 

 1. Tehnoloģijas:

Babolat ir visinovatīvākais tenisa rakešu ražotājs, kas karu gadu izdomā un attīsta ar vien jaunas tehnoloģijas un inovācijas. Tehnoloģijas un raketes materiāls ir galvenie faktori, kas atšķir raketes cenas. Jo dārgāka rakete, jo vairāk tehnoloģijas, kas atvieglos, uzlabos un palīdzēs tev uz laukuma katrā sitienā.

Zināmākās  Babolat rakešu tehnoloģijas:

Cortex— speciāls grafīts ar iestrādātu gumiju, lai novērstu visas sliktās vibrācijas, kas rodas sitiena brīdī, tādā veidā palīdzot izvairīties no rokas noguruma un traumām.

Woofer— stīgu grometu tehnoloģija, kas uzlabo stīgu un bumbiņu saskari, tādējādi uzlabojot kontroli katrā sitienā.

Aero tehnoloģija— rāmis ar speciālu formu, lai uzlabotu aerodinamiku un varētu panākt lielāku griezienu( spin) katrā sitienā.

Hybrid frame— dažādu formu un dažādu biezumu rāmis nodrošina lielāki precizitāti un raketes stabilitāti.

 

Apskatīt visas Babolat tenisa raketes vari mūsu katalogā:

PROFESIONĀLĀS TENISA RAKETES

AMATIERU/IESĀCĒJU TENISA REKETES

JAUNIEŠU/BĒRNU TENISA RAKETES

 

Noderīga informācija:

 1. Ja interesē, kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi, esam sagatavojuši noderīgu infromāciju un padomus tieši par bērnu tenisa raketēm:  https://www.teniss.lv/k-izvlties-brnam-piemrotko-raketi/
 2. Visas raketes,  cenās sākot no 75 EUR, ir iespējams izmēģināt/notestēt pirms pirkuma, lai saprastu un atrastu tiešām sev piemērotāko tenisa raketi. Vairāk par raketes izmēģināšanu: https://www.teniss.lv/tenisa-raketes-izmeginasana-pirms-pirkuma/

 

Ja tomēr īsti nav pārliecības kā izvēlēties sev piemērotāko tenisa raketi,  Babolat tenisa veikalā, profesionālu pārdevēju komanda palīdzēs un izstāstīs visu sīkāk un precīzāk. 

Babolat tenisa veikals:

 • Rīgā, Cēsu ielā 31;
 • Liepājā, Liedaga ielā 7, OSC tenisa hallē.

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu