fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / НОВОСТИ  / Kā un cik bieži nomainīt tenisa gripu?
Kā nomainīt tenisa gripu

Kā un cik bieži nomainīt tenisa gripu?

Vai zināt kā nomainīt tenisa raketei gripu un cik bieži tas būtu jādara?

Esam sagatavojuši izglītojošu informāciju saviem klientiem un tenisa spēlētājiem, lai pastāstītu par šo tēmu sīkāk.

Bieži ir redzams, ka cilvēki nepievērš īpašu uzmanību savam raketes rokturim- raketei grips vai overgrips ir uztīts nepareizi- tas ātri nāk nost, vai noberž rokas, tāpēc jāseko līdzi ne tikai savam sniegumam uz laukuma, bet arī tenisa inventāram.
Esam sagatavojuši nelielu aprakstu, lai pastāstītu Jums par to, kad un kā pareizi nomainīt pamatgripu un overgripu.

Overgrips ir plāns, parasti sintētisks materiāls, kas ir aptīts ap tenisa raketes pamatgripu, lai nodrošinātu viegli nomaināmu risinājumu , kad rokturis ir nolietots. Overgrips uzlabo satvērienu un neļauj raketes vibrācijām nokļūt līdz rokām.
Overgrips nodrošina arī papildus roktura sajūtas un lielāku mitruma uzsūkšanu, tādejādi uzlabojot jūsu spēles komfortu.
Pamatgrips ir galvenais grips, kas jau ir uz raketes, kad jūs to iegādājaties un tiek tīts virsū uz roktura.
Pamatgrips absorbē lielu daļu no raketes vibrācijām kā arī rada papildus komfortu rokai spēles laikā.

Biežums
Overgrips jāmaina, pamatojoties uz to, cik bieži jūs spēlējat. Ja jūs spēlējat vienu reizi nedēļā vai mazāk, jums nevajadzētu mainīt savu overgripu vairāk kā vienu reizi mēnesī. Ja jūs spēlējat vairākas reizes nedēļā, apsveriet iespēju mainīt overgripu katru nedēļu. Ideālā gadījumā jums vajadzētu mainīt savu overgripu tiklīdz tas paliek netīrs, sāk nāk nost materiāls vai krāsa, vai brīdī, kad roka sāk slīdēt laukā un tik labi neuzsūc sviedrus.

Ieguvumi

Overgrips nodrošina viegli maināmu, lipīgu vai sausu roktura virsmu jūsu tenisa raketei. Satvēriena daļa ir bieži vien aizmirsta tenisa raketes sastāvdaļa, bet bez stingra satvēriena, jūs samazināsiet savu kontroli pār bumbu un, iespējams, izraisīsiet traumas. Kad rokturis ir slidens, vai grūti to noturēt, jūs protams, dabiski satversiet to stingrāk. Saspringts satvēriens radīs spiedienu jūsu rokai un plaukstas muskuļos, radot rokai nogurumu.

Veidi
Overgrips ir pieejams dažādos materiālos, krāsās un stilos. Izvēloties overgripu jums vispirms vajadzētu izlemt starp sauso(dry) un lipīgo(tacky). Sausais overgrips ir piemērots priekš tiem, kuriem daudz svīst rokas spēles laikā, jo tas uzsūc mitrumu, lai radītu spēcīgāku satvērienu. Lipīgais overgrips piemērots tiem cilvēkiem, kuriem tik daudz nesvīst rokas, jo tas uzlabo satvērienu, lai rakete neslīdētu laukā.

Šeit ir īsa pamācība par to, kā pareizi nomainīt pamatgripu un overgripu.

1. Noņemiet veco gripu .Pārliecinieties, ka rokturis ir salīdzinoši tīrs un bez vecā gripa materiāla un/vai līmes.

2. Paņemiet gripu un noņemiet no tā plēvītes no abām pusēm. Jāsāk tīt ar galu, kuram gals ir šaurāks un tad kļūst platāks. Ja tinat priekš labroča, tiniet gripu tā, lai jūs vilktu to uz labo pusi ar raketi otrādāk (skatīt foto). Ja tinat priekš kreiļa, tad tiniet un velciet gripu uz kreiso pusi.

Kā nomainīt tenisa gripu

3. Kad tinat gripu, turiet raketes galvu stabili pret kāju vai gurnu. Turot gripu stingri ar vienu roku, pagrieziet lēni raketi ar otru roku, pārklājot apmēram 0.15 cm pāri iepriekšējai kārtai.

Kā nomainīt tenisa gripu

4. Kad esat sasnieguši roktura augšu, atzīmējiet taisnu līniju starp gripu un roktura augšu (FOTO). Ar šķērēm šī līnija jānogriež taisni, lai tas beigtos tieši pie roktura augšas.

Kā nomainīt tenisa gripu

5. Nostipriniet roktura galu ar apdares lenti, kas nāk komplektā ar gripu (skavas nav nepieciešamas) un novelciet gumijas apkakli atpakaļ uz leju.

tenisa grips

 

Ieteikumi:

1. Ja gadījies nopirkt raketi ar nepareizo roktura izmēru, vai liekas, ka vēlaties palielināt/samazināt roktura izmēru- pie mums, Babolat tenisa veikalā, ir iespējama roktura palielināšana un samazināšana. Kā arī vienkāršāks veids- uztinot pa virsu pamatgripu, tas dos papildus aptuveni 1 izmēru, uztinot pa virsu overgripu, tas dos papildus, aptueveni, ½ izmēru klāt.
2. Nekad nelieciet overgripu tieši uz roktura, bez pamatgripa. Vibrācijas netiks pietiekami absorbētas, un tas palielinās traumas risku.
3. Bērniem ieteicams izmantot raketi tikai ar pamatgripu vai kopā ar plānāko overgripu( Babolat Pro Team Tacky Thin), lai sajustu roktura kantītes un uzlabotu satvērienu.
4. Ja nu tomēr nav pārliecības, ka varēsiet paši nomainīt gripu vai overgripu, pie mums Babolat veikalā mēs to izdarīsim pāris minūšu laikā. Veikalā uz vietas varēsiet arī izvēlēties sev tīkamo krāsu, veidu un materiālu.

Kāpēc vispār jāmaina tenisa gripi:

Ja grips būs jau nolietojies, rakete svarīgos brīžos var izslīdēt no rokām, kas var novest pie sadauzītas raketes, vai neprecīziem sitieniem, jo katrā sitienā satvēriens ir ļoti svarīgs, lai kontrolētu raketi, virzienu un spēku.

 

Babolat tenisa veikals atrodas— Barons kvartāls, Cēsu iela 31!

Darba laiks:
Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

Vairāk par un ap tenisu uzzini šeit: https://www.teniss.lv/babolat-jaunumi-blogs/page/3/

Seko Babolat Instagram: https://www.instagram.com/babolat_tenisa_veikals/?hl=en

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu