fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Uncategorized  / KAS IR PADEL TENISS? — NOTEIKUMI, VĒSTURE UN INVENTĀRS

KAS IR PADEL TENISS? — NOTEIKUMI, VĒSTURE UN INVENTĀRS

KAS IR PADEL TENISS?

„Padel“ teniss Latvijā ienācis samērā nesen, bet jau iekarojis popularitāti, jo ir lielisks sporta veids visiem aktīvās atpūtas cienītājiem. Šī ir ne tikai iespēja apgūt ko jaunu, atpūsties un izklaidēties ar draugiem, bet arī uzsākt regulāri sportot. Kas zina – iespējams, pēc spēles Jūs būsiet atradis lielisku veidu, kā turpmāk ikdienā fiziski izkustēties un gūt prieku.

Padel teniss tagad tiek uzskatīts par visātrāk augošo sporta veidu pasaulē un strauji iekaro  sporta līdzjutēju sirdis.

PADEL TENISA VĒSTURE

1965. gadā kāds miljardieris vārdā Dons Enrike Corcuera no Akapulkas Meksikā uzbūvēja tenisa laukumu savā piemājas dārzā atbilstoši dārza lielumam. Dārzs bija par mazu standarta tenisa laukumam un tā dzima Padel. Pirmais Padel tenisa laukums Eiropā tika uzcelts 1968. Gadā Spānijas pilsētā Marbella. No Spānijas Padel sporta veids nonāca arī Argentīnā un jau šodien sasniedz sešus miljonus spēlētājus ar vairāk kā 40 000 Padel tenisa laukumu. Padel uzplaukšana Spānijā sākās 90. Gadu vidū Madridē, kur tagad atrodas 14 000 padel laukumi. 2017. Gadā tikai Spānijā vien nodibināti 60 000 jaunu padel spēlēšanas vietu.

Mūsdienās Spānija un Argentīna ir vadošās valstis Padel sportā, un daudz valstu tām seko. Itālijā, Portugālē un Anglijā ir jau spēcīgi klubi. Pēdējos gados padel popularitāte sasniedza Ziemeļeiropu , piemēram, Zviedrijā uzbūvēti apmēram 100 padel laukumi un ar plānu nākošajos gados būvēt tikpat daudz jaunu laukumu. Mūsu kaimiņi arī ir aktīvi, Lietuva izveidojusi 30 laukumus un Tallina sāk aktīvi būvēt skaistus iekštelpu laukumus.

 

KĀPĒC TIK POPULĀRS?

Bet kas tieši padara šo sporta veidu tik populāru? Kāpēc bijušie tenisisti, citu sporta veidu pārstāvji un slavenības sākuši spēlēt tieši padel tenisu? Kāpēc skvoša spēlētāji, badmintona spēlētāji un citi atpūtas sportisti jūtas tik labi spēlējot padel? Pirmkārt, padel tenisu  ir viegli un ātri iemācīties, un nav vajadzīgas iepriekšējas zināšanas un prasmes. Padel teniss ir piemērots jebkurai fiziskajai sagatavotībai un jebkādam līmenim — jauniešiem, sievietēm un vīriešiem. To tiešām var sākt spēlēt jebkurš un ātri vien jums sanāks un patiks šis sporta veids.

 

PADEL TENISA NOTEIKUMI

Padel spēles formāts ir divi pret divi, kopā četri spēlētāji uz laukuma.

Punktu skaitīšana: Punktu skaitīšana notiek tā pat kā tenisā, tas ir: 15, 30, 40 un geims, ar vienādi pie rezultāta 40 pret 40. Uzvara geimā ir tikai ar divu punktu pārsvaru. Viens sets ir 6 geimi. Ja geimos ir 6 pret 6, tad tiek spēlēts taibreiks līdz 7. Taibreiks ir vinnēts, ja ir divu punktu pārsvars.

Serve: Pirmo reizi serve tiek servēta no labā uz kreiso kvadrātu (pa diagonāli). Auts servē tiek uzskatīts, ja serves atlēciens ir aiz serves laukuma līnijām vai sānu atsitiens pieskarās metālam. Spēlētājam ir divas serves iespējas. Aizskarot tīklu serve ir jāpārservē. nākošā serve ir jāveic no kreisā uz labo serves kvadrātu.

Spēle: Izspēles laikā bumba drīkst pieskārties laukumam vienu reizi. Spēlētājs var izlemt vai spēlēt bumbu pēc atlēciena vai no gaisa. Ja bumbiņa vispirms pieskarās sienai nevis laukumam, tad tiek zaudēts punkts. Pēc atlēciena no laukuma spēlētājs bumbu var spēlēt atpakaļ uz pretinieka laukumu, vai arī ļaut atsisties tai pret sienu un, tad raidīt to atpakaļ pretiniekam. Ja bumba tiek raidīta pret laukumu un pēc tam pamet laukumu punkts tiek vinnēts.

PADEL TENISA INVENTĀRS

Lai sāktu spēlēt padel tenisu, jums ir nepieciešama padel tenisa rakete, bumbiņas un apavi. Bez raketes un bumbiņām spēlēt nebūs iespējams, bet apavus pirmajām reizēm variet izmantot kādus citu sporta veidu apavus — galvenais, lai ir ērti, droši un tie nebojā laukumu.

Raketes: Raketes ir pieejamas cenās sākot no 79 EUR līdz pat 279 EUR. Raketes atšķiras ar materiālu, svaru, galvas formu un tehnoloģijām. Katram spēlētāja stilam, vēlmēm, vajadzībām un budžetam ir iespējams piemeklēt piemērotāko raketi.

Bumbiņas: Bumbiņas ir obligāta padel spēles sastāvdaļa. Padel tenisam tiek ražotas speciālas bumbiņas, kas ir piemērotas padel laukumiem, ātrumam un tehnikai. Babolat tenisa veikalā ir pieejamas divu veidu bumbiņas:

  • Padel Tour — Piemērotas visiem laukuma segumiem. Iepakojumā 3 gab. Bumbiņas pimērotas sacensībām. Ilgi notur bumbiņas spiedienu, kas nodrošina ilgāku lietošanas ilgumu.
  • Padel+ -Piemērotas visiem laukuma segumiem. Vidēji ātras un izturīgas padel tenisa bumbiņas.

Apavi: Arī apavi padel tenisam tiek ražoti speciāli šim sporta veidam. Piemēroti speciālām kustībām, laukuma segumam un ātrumam. Tie pasargās no traumu riska, slīdēšanas un palīdzēs izbaudīt spēli. Viegli, elpojoši un izturīgi padel tenisa apavi.

 

 

KUR IEGĀDĀTIES PADEL TENISA INVENTĀRU?

Ja esi nolēmies iegādāties sev padel tenisa raketi, bumbiņas vai apavus, tad droši nāc pie mums! Babolat tenisa veikala konsultantu komanda palīdzēs tev piemeklēt piemērotāko un pareizāko padel tenisa inventāru. Pie mums atradīsi visu nepieciešamo padel tenisam.

Visu inventāru iespējams apskatīt un iegādāties arī e-veikalā: PADEL TENISS

Babolat tenisa veikals– Rīgā, Cēsu ielā 31, Barons kvartāls.

Darba laiks:

Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu