fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Uncategorized  / Lielākās kļūdas, izvēloties bērnu tenisa raketi

Lielākās kļūdas, izvēloties bērnu tenisa raketi

Pēdējos gados sporta veidi kļūst daudz piemērotāki arī bērniem, tai skaitā arī teniss. Agrāk bērni mācījās spēlēt tenisu tajos pašos tenisa laukuma izmēros, ar tāda paša izmēra raketēm kā pieaugušie un mazāk uzmanības tika pievērsts tam, vai rakete ir bērnam atbilstoša.
Par laimi, teniss kļuvis bērniem daudz draudzīgāks. Tādā veidā ir samazināts traumu skaits un bērni mācās spēlēt tiem drošākā un pareizākā veidā.
Taču daudzus vecākus joprojām satrauc jautājums, kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi. Tas nav tik vienkārši, tāpēc šajā rakstā esam apkopojuši lielākās kļūdas, kuras vecāki pieļauj, izvēloties savam bērnam tenisa raketi.

Ir svarīgi pievērst uzmanību, lai katram bērnam piemeklētu atbilstošu raketi — lai izvairītos no traumām un bērns pilnībā varētu izbaudīt treniņus un spēles.

1. Nopērk pārāk lielu vai smagu raketi

 

Lielākā kļūda ir, ka vecāki, domājot ietaupīt, vai nezināšanas pēc, izvēlas bērnam lielāku raketi nekā viņam vajadzīga ar domu, ka bērns jau tūlīt izaugs. Treniņos var redzēt daudz bērnus ar nepareiza izmēra raketēm. Tomēr realitāte ir tāda, ka bērniem ir jāizmanto rakete, kas ir vispiemērotākā viņu pašreizējam augumam.

Pārāk smaga vai pārāk gara rakete ilgtermiņā radīs bērnam traumu risku, ātrāk nogurs roka un būs grūtāk apgūt pareizu tehniku, jo visu laiku tiks kavēts sitiens un grūtāka manervēšana ar raketi. Pārāk gara rakete arī bieži vilksies gar zemi un trāpīs pa zemi, tādā veidā bojājot pašu raketi.

Pašiem mazākajiem (17 un 19 izmēra raketēm) ir tikai viena materiāla jeb veida raketes — alumīnija rakates. Šajā gadījumā izvēle būs vienkārša un katrs raketes garums, svars un galvas izmērs  būs piemērots bērna augumam. Jau lielākiem bērniem ( sākot no 21 izmera raketes) ir izvēles iespējas — alumīnija, grafīta/alumīnija vai pilnā grafīta. Dārgāka rakete, labāks materiāls, kas radīs lielāku stabilitāti un lielāku komfortu — lielāka jauda un kontrole.

Bieži dzirdam stāstus no treneriem un klientiem, ka vecāki nopirkuši internetā nepareizu izmēra raketi, jo bijusi laba cena vai vienkārši nezināja, kādu izvēlēties. Lūdzu, nedariet tā. Tie daži EUR, ko ietaupīsiet, pēc tam traucēs jūsu bērnam apgūt un izbaudīt tenisu. Konsultējieties pie trenera vai Babolat tenisa veikalā.

2. Pārāk liels raketes rokturis.

 

Gripa jeb roktura lielumam arī ir nozīme. Pārāk liels vai mazs roktura biezums rada traumu risku un apgrūtina pareizu tehnikas apgūšanu. Veidojas nepareizs satvēriens, kas nodarbina nepareizos muskuļus, kas pēc tam rada roku nogurumu un traumas. Visas nopērkamās Babolat bērnu tenisa raketes tiek ražotas jau ar piemērotu roktura izmēru katram bērna augumam. Pērkot raketi internetā vai nespecializētajos tenisa veikalos, pastāv risks, ka rokturis būs pārāk liels vai mazs. Babolat tenisa veikalā pārdevēji to visu parādīs, pastāstīs un piemeklēs pareizāko.

Bērnu tenisa rakešu izmēru tabula

 

Kaut arī izvēlēties raketi bērnam ir vieglāk kā pieaugušajiem, tomēr tāpat tam ir jāpievērš īpaša uzmanība. Augums ir svarīgākais faktors, kas jāņem vērā, izvēloties raketi bērnam.  Zemāk tabulā norādīti rakešu garumi, kas piemēroti katra bērna  augumam.

Bērna augums

Raketes garums/izmērs

līdz 90 cm

17 collas (17 izmēra rakete)

90-110 cm

19 collas ( 19 izmēra rakete)

110-125 cm

21 colla (21 izmēra rakete)

120-135 cm

23 collas (23 izmēra rakete)

130-145 cm

25 collas (25 izmēra rakete)

140-155 cm

26 collas ( 26 izmēra rakete)

 

Raketes garuma pārbaude

 

Papildus šai tabulai, vēl ir svarīgi raketes garumu piemērīt uz pašu bērnu. Bērns nostājas ar taisnu muguru, paņem rokā raketi tā, kā viņš tur pareizu satvērienu pie paša gala un noliek gar sāniem.

Pēc tam var saprast — ja rakete ir tieši pie zemes vai 5cm virs zemes, tad ir pareizais izmērs. Ja rakete ir virs zemes vairāk kā 5 cm, tad rakete ir par īsu.

How to Choose a Tennis Racquet for Beginners (Kid, Adult, Girl, Senior)

NODERĪGS PADOMS

 

Vecākiem un treneriem ir svarīgi arī vērot bērnu spēlējam. Ja ievēro, ka bērns bieži purina roku, tādā veidā atbrīvojot to no saspringuma, vai arī sūdzas par sāpēm un noguruma, tā varētu būt zīme, ka rakete nav piemērota izmēra vai smaguma.

Pareizās bērnu tenisa raketes izvēle

SECINĀJUMI

 

Atrast savam bērnam atbilstošu raketi nav nemaz tik grūti. Pareiza raketes izvēle un pareizs roktura izmērs pasargās no savainojumiem, kurus varētu radīt nepiemērotas raketes lietošana, kā arī ļaus bērnam daudz vairāk izbaudīt tenisu. Ja bērna augums sasniedzis 150 cm garumu, tad nepieciešams apdomāt jau pieaugušo raketes variantus kopā ar treneri vai pie mums Babolat tenisa veikalā.

Lasi vēl mūsu rakstu, lai uzzinātu vairāk, kā pareizi izvēlēties bērnam piemērotāko raketi-  https://www.teniss.lv/ka-izveleties-bernam-piemerotako-raketi/

Pareizās bērnu tenisa raketes izvēle

Palīdzēsim

 

Ja tomēr īsti nav skaidrības par to, kādu raketi bērnam izvēlēties, vai radušies kādi jautājumi, Babolat tenisa veikalā palīdzēsim atrast un izvēlēties piemērotāko raketi.

Raketes veikalā pieejamas visiem vecumiem un visiem augumiem, dažādās krāsās un dažādiem līmeņiem, cenās no 24 EUR līdz 129 EUR.

VISAS BĒRNU TENISA RAKETES UN CENAS APSKATĀMAS ŠEIT!

Pareizās bērnu tenisa raketes izvēle

Vairāk par pareizās bērnu tenisa raketes izvēli vari lasīt šeit.

Babolat tenisa veikals- Barons kvartāls, Cēsu iela 31!

Darba laiks:
Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu