fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Bez kategorijas  / 4 lielākās kļūdas izvēloties tenisa stīgas

4 lielākās kļūdas izvēloties tenisa stīgas

Izvēlēties pareizās tenisa stīgas ir ļoti svarīgi! Nepareiza izvēle un mēs spēlēsim ar stīgām, kas mums nav piemērotas, kas neatbilst mūsu spēles stilam vai pat kas nogurdina mūsu rokas un rada traumu risku. Tādēļ esam apkopojuši raksturīgākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, izvēloties tenisa stīgas.

Babolat tenisa stīgas

 • Nepievērš pietiekamu uzmanību stīgu izvēlei.

Izvēlēties pareizās stīgas ir tikpat svarīgā kā izvēlēties raketi! Fokusēšanās uz raketes izvēli ir diezgan izplatīts tenisa spēlētāju paradums. To darot, viņi bieži aizmirst par pareizo stīgu izvēli… Milzīga kļūda! Jo stīgām ir milzīga ietekme uz jūsu spēli. Izvēloties pareizo, jūs varat uzlabot savu sniegumu tādā veidā, kā pat nevarat iedomāties!

 • Noskata stīgas no citiem, nepielāgojot stīgas savām vajadzībām.

Otrkārt, viena no svarīgākajām lietām, kas jāatceras par stīgošanu, ir tā, ka jums ir jāapdomā savas prasmes, stils un fiziskās spējas. Tātad, nav jēgas kopēt iecienītā spēlētāja stīgas (vai pat raketi), aizbildinoties, ka viņš labi spēlē ar šiem pašiem produktiem.  Tas, ka Rafa Nadal spēlē ar RPM Blast stīgām vai Roger Federer ar Luxilon stīgām, nenozīmē, ka arī tev tādas vajag. Rafa tenisu spēlē jau 30 gadus, trenējas 3 reizes dienā un viņa fiziskā sagatavotība ir pilnīgi citā līmenī. Viņam rokas ir pieradusi pie cietām stīgām un to radītām vibrācijām. Tev visdrīzāk daudz vieglāk un ērtāk būtu spēlēt ar mīkstākām stīgām, kas dos lielāku komfortu un jaudu.

Izvēlēties jums piemērotākās tenisa raketes stīgas nav viegls uzdevums! Tenisa stīgas ir pieejamas no dažādiem materiāliem, izmēriem un formām. Tenisa raketes var tikt sastīgotas dažādos spriegumos, dažādos biezumos, uz dažādām mašīnām un tās sastīgo stīgotāji ar atšķirīgu kompetences līmeni. Lemjot par stīgošanu, spēlētājiem jāapsver, vai viņiem ir nepieciešama lielāka jauda, iegriešana vai kontrole. Dažiem spēlētājiem var būt nepieciešamas komforta stīgas, kas aizsargā vai novērš traumas un sāpes. Turklāt pieredzējušiem spēlētājiem bieži ir nepieciešamas stīgas, kas neplīst pārāk bieži.

 • Esiet piesardzīgi ar cietajām stīgām!

Daudzi cilvēki domā, ka, tā kā ar cietajām stīgām spēlē profesionāļi, tā ir labākā stīga. Cilvēki neapzinās, ka profesionāļiem ir citādākas vajadzības nekā lielākajai daļai citu spēlētāju. Patiešām, profesionāļi spēlē ar smagākām raketes un ir fiziski vairāk sagatavoti. Viņi maina stīgas ik pēc septiņiem geimiem, tāpēc viņu vajadzības ir pilnībā citādākas.

 • Maina stīgas tikai tad, kad tās jau saplīsušas.

Viena no lielākajām tenisistu pieļautajām kļūdām ir regulāri atstāt novārtā savu raketi. Pat, ja jūsu stīgas neplīst, laika gaitā tās zaudēs spriegumu, elastību un savas īpašības. Tas negatīvi ietekmēs jūsu spēju kontrolēt bumbu. Starp tenisistiem ir tāds populārs ”likums”, ka spēlētājam rakete jāpārstīgo tik reižu gadā, cik reizes viņš spēlē nedēļā. Piemēram, ja jūs spēlējat divas reizes nedēļā, jums vajadzētu pārstīgot raketi reizi sešos mēnešos. Šis ieteikums ir pats minimums – raketei stīgas ir jāmaina uzreiz, kā jūt, ka bumbiņa vairs nelido un nav tik laba kontrole kā gribētos un bija sākumā. Cietās stīgas nesaglabā spriegumu tikpat labi kā mīkstākas, elastīgākas stīgas, un tās būtu vēlams pārstīgot biežāk kā ”likums” nosaka.

 

Secinājumi:

Tagad jūs zināsiet, ka stīgām tomēr ir jāpievērš īpaša uzmanība, jo tās ir ļoti nozīmīgas jūsu tenisa spēles kvalitātē. Nav ne labu, ne sliktu stīgu! Jums vienkārši jāatrod tādas, kuras ir labākās jūsu spēlei.
Uzzini vairāk par tenisa stīgām mūsu rakstā: ,,Kā izvēlēties piemērotākās tenisa stīgas savai raketei?
Video, kur tiek apgāzti četri populārākie mīti par stīgām un stīgošanu pieejams šeit.

 

Ja tomēr nav skaidrības, kuras stīgas un spriegumu izvēlēties, droši nāc pie mums – mūsu profesionāļu stīgotāju komanda tev palīdzēs izvēlēties piemērotākās stīgas!

Jūsu tenisa rakete tiks iestīgota 20 minūšu laikā. Piedāvājumā ir vairāk kā 15 stīgu veidu, kā arī neierobežota iespēja stīgas miksēt.

Babolat tenisa veikals atrodas:

 • Rīga, Barons kvartāls, Cēsu iela 31!( 1 stunda bezmaksas stāvvieta);
 • Liepāja, Liedaga iela7, LOC Tenisa halle.

Darba laiks:

Darba dienās: 10:00-19:00

Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

Vairāk ap un par tenisu lasi šeit

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu