fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Bez kategorijas  / 5 lielākās kļūdas, izvēloties tenisa raketi

5 lielākās kļūdas, izvēloties tenisa raketi

TENISA RAKETES IZVĒLE

Vēlies iegādāties sev pirmo raketi vai nomainīt esošo pret jaunu?

Pirmā un svarīgākā lieta, uzsākot spēlēt tenisu, ir tenisa raketes izvēle! Šajā rakstā uzskaitīsim lielākās un populārākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, izvēloties jaunu tenisa raketi, kas bieži noved pie traumām, nepareizas raketes, problēmām apgūt tehniku un izbaudīt spēli.

1. Nopērk pārāk smagu raketi.

Lielākā kļūda, ko cilvēki pieļauj, ir, ka izvēlās un spēlē ar  raketēm, kas viņiem ir pārāk smagas. Diemžēl cilvēkiem ir tendence iekrist šajā jautājumā, jo viņu iecienītais spēlētājs spēlē ar tik smagu raketi vai viņi iemīlas idejā par ,,kontroli” un ,,jaudu”, ko rakešu ražotājs sola savās reklāmas kampaņās. Dažos scenārijos tas var izrādīties patiesi, taču tas var likt jums iegādāties nepiemērotu raketi. ATP un WTA spēlētāji izmanto smagākas raketes, un, ja jūs esat Rafa Nadal vai Roger Federer līdzjutējs, jums var rasties kārdinājums iegādāties viņa jaunāko raketi, taču tās svars ir 300-340 g, un daudziem amatieru spēlētājiem tā būs pārāk smaga un tas radīs grūtības spēlēt, iemācīties pareizu tehniku un izbaudīt spēli. Nav jēgas nopirkt pārāk smagu raketi, kas ļauj izdarīt it kā jaudīgāku sitienu, bet nogurdina tevi, kad vēlies noturēt bumbiņu, spēlēt pie tīkla, vai izpildīt nestandarta sitienus (spin, topspin, slice utt). Tas negatīvi ietekmēs Jūsu tehniku, kontroli un liks jums mazāk izbaudīt pašu spēli.

Arī pārāk vieglas raketes izvēle nebūs pareiza, taču tas vismaz neradīs nekādas rokas traumas. Liela daļa iesācēju mēdz izvēlēties vieglākas raketes tikai tāpēc, ka viņiem ir vieglāk spēlēt ar tām. Tas bieži vien kavē viņu sitienu attīstību, jo viņi nekad neveic pilnvērtīgu vēzienu pēc sitiena.

! Atcerieties, ja neesi pārliecināts, kādu raketes svaru izvēlēties, Babolat tenisa veikala konsultanti tev palīdzēs izvēlēties, ieteiks piemērotāko un piedāvās notestēt vairākus variantus.

 

2. Traumu un rokas sāpju problēmas, jo izvēlēta nepareiza rakete.

Pareizās tenisa raketes izvēle ir svarīga ne tikai, lai uzlabotu un vairāk izbaudītu savu spēli, bet arī, lai izvairītos no nevēlamām traumām. Raketes izvēlē nav svarīgs tikai raketes svars, bet arī raketes roktura izmērs un raketes stīgas, kas arī ir galvenie faktori, kas var izraisīt traumas:

 1. Pārāk smaga rakete,
 2. Nepareizs roktura izmērs,
 3. Pārāk cietas stīgas.

Tāpēc vajag šīm trīs lietām pievērsts īpašu uzmanību. Iesācējiem tas var sajaukt prātu, tāpēc droši nāciet uz Babolat tenisa veikalu, kur jums palīdzēs izvēlēties piemērotāko raketi, ņemot vērā visus faktorus.

 

3. Izvēlas lētāko tenisa raketi.

Arvien biežāk pie mums uz veikalu nāk klienti, kas savu raketi iegādājušies internetā uz lielām atlaidēm. Un parasti viņi nāk ar sūdzībām un problēmām, jo ir iegādājušies pārāk smagu raketi, nepareizu roktura izmēru, nepareizu modeli, raketi bez stīgām utt. Piemēram, klients atnāca ar raketi, ko iegādājies kādā ārzmeju interneta veikalā( lētāk kā pie mums veikalā) . Viņam vajadzēta raketei samazināt rokturi, jo bija nopircis bērnam ar 4 rokturi un viņam vajadzēja iestīgot stīgas, jo bija nopircis bez stīgām. Beigās klients sarēķināja visu kopā un bija samaksājis daudz vairāk, nekā būtu vienkārši raketi iegādājies pie mums uz vietas – ar stīgām, pareizu rokturi un pareizu svaru. Bieži liekas, ka Jūs ietaupāt, bet patiesībā mārketings un pārdošanas taktikas strādā, lai Jūs iekristu,

Neticiet nekam, kas sola milzīgas atlaides un aizdomīgi lētas cenas.  Ieteicams izlasīt arī šos divus mūsu rakstus- https://www.teniss.lv/ka-izveleties-sev-piemerotako-tenisa-raketi/https://www.teniss.lv/10-labakas-tenisa-raketes-amatieriem-un-iesacejiem/ .

4. Nopērk raketi nespecializētājā veikalā.

Meklējot lētāko raketi, lai ietaupītu, cilvēki attopas kādā būvniecības veikalā, kā ,,Depo”, kur noteikti pārdod lētākas raketes. Bet varam uzreiz pabrīdināt, ka tās nebūs tās labākās raketes ar kurām spēlēt tenisu. Pārsvarā tur ir nopērkamas alumīnija raketes, kas ir ļoti cietas, nekomfortablas, smagas un nav paredzētas bērniem un iesācējiem un kas var izraisīt traumas, sliktas tehnikas veidošanos, nepatiku pret tenisu.  Kaut vai lētākā rakete specializētā tenisa veikalā Babolat, būs daudz labāka par visām nopērkamajām raketēm būvniecības vai pārtikas veikalos. Liels plus nākot uz tenisa veikalu Babolat ir, ka pārdevēji konsultēs jūs jebkuros jautājumos par tenisu un palīdzēs piemeklēt jums piemērotāko un tīkamāko tenisa raketi vai citu tenisa ekipējumu. Labs treneris arī var konsultēt par piemērotāko raketi un raketes svaru.

Tenisa raketes izvēle!

5. Nemaina raketi pietiekami bieži.

Šis viss, augstāk minētais, neattiecas tikai uz iesācēju izvēlētajām raketēm –  var gadīties, ka jau vairākus gadus, pat desmit, spēlējot, cilvēks nav pievērsis lielu uzmanību izvēloties sev raketi.  Ir cilvēki, kam ir 25 gadus veca tenisa rakete. Tādā gadījumā vajag uzdot sev jautājumu, vai 25 gadus glabāsi vienu un to pašu mobilo tālruni. Atbilde ir pārliecinoši negatīva, tāpēc tas pats jāattiecina uz tenisa aprīkojumu.

Tenisa raketes materiāls laika gaitā degradējas un pakāpeniski zaudē dažas īpašības, kas piemīt, kad pirmo reizi iegādājaties raketi. Tehnoloģijas un materiāli attīstās, tāpēc jums vajadzētu mainīt savu raketi un stīgas samērā regulāri, atkarībā no tā, cik bieži spēlējat (vidēji pieaugušajam amatierim ieteicams nomainīt raketi vismaz ik pēc 5 gadiem).

Tenisa raketes izvēle

 

Babolat tenisa veikals atrodas– Barons kvartāls, Cēsu iela 31!( 1 stunda bezmaksas stāvvieta)

Darba laiks:

Darba dienās: 10:00-19:00

Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

Vairāk ap un par tenisu lasi šeit

Vairāk par pareizās tenisa raketes izvēli lasi šeit.

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu