fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Jaunumi  / Cik bieži būtu ieteicams mainīt tenisa raketei stīgas?

Cik bieži būtu ieteicams mainīt tenisa raketei stīgas?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem par tenisa raketes stīgām ir: “Cik bieži būtu ieteicams mainīt tenisa raketei stīgas?” Tas ir svarīgs jautājums, kurš noteikti būtu jāņem vērā.
Spēlējot stīgas nolietojas, zaudē savu elastību un spriegumu, kā arī ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt tavu spēli, jo zaudējušas savas īpašības. Noskaidrosim, kāpēc un kad vajadzētu mainīt tenisa raketes stīgas.

Kādēļ nepieciešams mainīt tenisa raketes stīgas?

Jaunu stīgu mainīšana var būt pielīdzināma jaunas mašīnas iegādei. Brīdī, kad izbrauc ar mašīnu no salona, tās vērtība samazinās.
Tieši tāpat arī tenisa raketes stīgas sāk zaudēt savu spriegumu uzreiz pēc tam, kad tiek iestīgotas. Pirmajās 24 stundās pēc stīgu uzlikšanas, tās zaudē aptuveni 10% sava sprieguma, tam turpinoties katru reizi, kad izej laukumā.
Sliktākais, kas var notikt ar tenisa spēlētāju ir tas, ka viņš sāk pieskaņot savu spēles tehniku un stilu, lai kompensētu raketes stīgu sprieguma trūkumu vai domā par stīgu maiņu tikai tad, kad stīgas ir saplīsušas. Kad stīgas ir jau saplīsušas, tad ir jau par vēlu. Stīgas ir jāmaina, kad tās sāk zaudēt savas īpašības un spriegumu – tev pazūd sitienā jauda un kontrole.
Tā kā stīgu spriegumam ir liela ietekme uz tava sitiena spēku un kontroli, ir vērts regulāri nomainīt stīgas, lai tās neietekmētu tavu spēli laukumā.

Pasaules stīgu un stīgošanas eksperti pat uzskata šādi – no tavas raketes spējām un veikuma 50% dod rakete un 50% pašas stīgas. Tāpēc ir vērts piedomāt, lai stīgas pildītu savu funkciju un dotu tavai spēlei kādu labumu un efektu – tās nepieciešams regulāri mainīt.

 

Aptuvenais aprēķins

 • Viens no ieteikumiem ir, ka spēlētājam rakete jāpārstīgo tik reižu gadā, cik stundas viņš spēlē nedēļā. Piemēram, ja jūs spēlējat divas stundas nedēļā, jums vajadzētu pārstīgot raketi reizi sešos mēnešos(divas reizes gadā);
 •  Citi stīgošanas eksperti iesaka mainīt raketei stīgas pēc katrām nospēlētām 20 stundām. Stīgas atlaižas un lēnām zaudē savas īpašības pēc katras nospēlētās stundas un pat stāvot mājās somā.
 • Kad jūtat, ka bumbiņa vairs nelido kā agrāk, kad paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu(bieži sitieni lido ārpus laukuma) un stīgas sāk ļoti staigāt un tās ir jāiztaisno pēc katras izspēles;
 • Kad stīgas ir saplīsušas – tas pārsvarā ir par vēlu un ideālā gadījumā jāmaina tās jau ātrāk.

Šie ieteikumi vairāk noderēs tiem, kas tenisu spēlē tikai savam priekam un hobijam – amatieru un iesācēju līmenī. Profesionāliem spēlētājiem, kas piedalās sacensībās, stīgu maiņa nepieciešama vēl biežāk.

How Often Should You Restring Your Tennis Racquet? - Perfect Tennis

 

Kā lai es zinu, kad jāpārstīgo rakete?

Diemžēl daudziem spēlētājiem vispārējais likums, kas balstīts uz spēlēšanas biežumu, var pavisam nedarboties, jo daudziem spēlēšanas biežums atšķiras ik pa nedēļām.
Ja tikai tagad esi uzsācis apgūt tenisu, var likties sarežģīti saprast, kad būtu jāmaina stīgas. Godīgi sakot, tam arī nav īpaši lielas nozīmes, jo iesākumā tev galvenais ir iemācīties pamatus un tehniku.

Tomēr, ar laiku varēsi labāk sajust, kad vajadzētu mainīt stīgas. Tam ir daži faktori:

Kontroles zudums: stīgām nolietojoties un zūdot spriegumam, paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu. Tu varbūt to uzreiz nepamanīsi, bet, ja ievēro, ka sitiens vairs nav tik precīzs, bumbiņas lido ļoti tālu no laukuma,  pieļauj vairāk kļūdu, tad varētu būt laiks pārstīgošanai.

Grūtības iegriezt bumbiņu: stīgām zaudējot savu spriegumu, bumbiņai būs nepieciešama par sekundi ilgāka saskare ar raketi, kas var negatīvi ietekmēt trajektoriju. Šādā gadījumā spēlētājs var just, ka ir grūtāk iegriezt bumbiņu.

Stīgu kustēšanās un skaņas maiņa: kad stīgas ir jaunas, tās ir arī elastīgākas, t.i., tās ātrāk atgūst savu iepriekšējo stāvokli pēc sitiena. Laika gaitā stīgas zaudēs savu elastību un spriegumu, līdz ar to skaņa kļūs dobjāka. Kad stīgas vairs neatgriežas savā pozīcijā un nav vairs taisnas, un pēc katras izspēles tās ir jāiztaisno – šis ir piemērots brīdis pārstīgošanai.

Ja tomēr nav īsti pārliecības, vai nepieciešams raketi pārstīgot, tad pie mums Babolat tenisa veikalā mēs to varam izmērīt( ja rakete pēdējo reizi ir stīgota pie mums) aprēķinot pēc procentuālā stīgu sprieguma zuduma un ieteikt, vai raketi nepiecienāms pārstīgot.

 

Ieteikumi:

1. Ja rakete nav lietota vairāk par 5-6 mēnešiem, tad noteikti iesakām raketi pārstīgot, jo stīgas nolietojas un zaudē spriegumu arī stāvot un nespēlējot.

2. Tenisa stīgas ļoti ietekmē arī temperatūra (aukstums un karstums), tāpēc ieteicams neatstāt raketi ziemā un vasarā uz ilgu laiku mašīnā.

3. Lai stīgas labāk aizsargātu no temperatūras maiņām, labāk tās turēt speciālās somās ar folija kabatām, kādas ir pieejamas Babolat tenisa veikalā.

4. Lielākā kļūda ir tā, ka cilvēki maina stīgas tikai tad, kad tās jau saplīsušas. Tas nav pareizi, jo tas nozīmē, ka jau kādu laiku ir spēlēts ar stīgām, kas vairs nepilda nekādas funkcijas un nerada nekādu efektu raketei.

 

Stīgošanas serviss Babolat tenisa veikalos:

Ātrākais un profesionālākais  stīgošanas serviss Latvijā. Sastīgosim raketi 25 minūtēs un palīdzēsim piemeklēt piemērotākās tenisa stīgas. Viss ātri, ērti un vienkārši.

Babolat tenisa veikals atrodas:

 • Rīgā, Barons kvartāls, Cēsu iela 31;
 • Liepājā, Liedaga ielā 7, LOC tenisa hallē;
 • Jūrmalā, Lielupes tenisa centrā;
 • Stīgošanas serviss ar piegādi (Omniva pakomāts vai kurjers).

 

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu