fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Jaunumi  / Kā rūpēties par savām tenisa stīgām?

Kā rūpēties par savām tenisa stīgām?

Tenisa stīgu ilgmūžību un veiktspēju lielā mērā nosaka tas, kā un cik bieži jūs spēlējat un kā jūs par tām rūpējaties. Daži padomi, kas palīdzēs jums saprast, kā pareizi rūpēties par tenisa stīgām un cik bieži ir nepieciešams pārstīgot raketei stīgas.

CIK BIEŽI JĀMAINA STĪGAS?

Pat, ja jūsu stīgas neplīst vai rakete stāv skapī, laika gaitā tās zaudēs spriegumu, elastību un savas īpašības. Tas negatīvi ietekmēs jūsu spēju kontrolēt bumbu un izbaudīt spēli.

Ir vairāki veidi kā saprast, cik bieži un kad būtu jāmaina raketei stīgas:

 • Viens no ieteikumiem ir, ka spēlētājam rakete jāpārstīgo tik reižu gadā, cik stundas viņš spēlē nedēļā. Piemēram, ja jūs spēlējat divas stundas nedēļā, jums vajadzētu pārstīgot raketi reizi sešos mēnešos(divas reizes gadā);
 •  Citi stīgošanas eksperti iesaka mainīt raketei stīgas pēc katrām nospēlētām 20 stundām. Stīgas atlaižas un lēnām zaudē savas īpašības pēc katras nospēlētās stundas un pat stāvot mājās somā.
 • Kad jūtat, ka bumbiņa vairs nelido kā agrāk, kad paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu(bieži sitieni lido ārpus laukuma) un stīgas sāk ļoti staigāt un tās ir jāiztaisno pēc katras izspēles;
 • Kad stīgas ir saplīsušas – tas pārsvarā ir par vēlu un ideālā gadījumā jāmaina tās jau ātrāk.

Parasti neilona (sintētiskā materiāla) stīgas, ja tās neplīst pirms tam, zaudē lielāko daļu savu īpašību pēc tikai 20-30 stundu spēlēšanas laika. Tas ir pakāpenisks process, tāpēc daudzi spēlētāji to nemanīs, līdz brīdim kad tie pārplēš stīgu.

DABĪGĀS STĪGAS
Dabīgās stīgas nodrošina gandrīz divreiz lielāku spēles laiku (30-40 stundas) nekā jebkuras sintētiskās stīgas. Protams, ja nesaplīst stīga jau ātrāk, jo dabīgajām stīgām visilgāk turēsies spriegums(kg), bet tās nebūs tik izturīgas.

Babolat Natural Gut: The Original Tennis String

 

KĀPĒC IR JĀMAINA STĪGAS?

Jūs nesaņemsiet un nesajutīsiet visas stīgas īpašības, ja ar tām spēlesiet mūžīgi un nemainīsiet tās. Stīgas ir jāmaina regulāri, jo tad jutīsiet visas galvenās stīgu īpašības, kas uzlabos Jums spēli, uzlabos jaudu, kontroli un varēsiet daudz vairāk izbaudīt pašu spēli.

 

NETURIET RAKETI LIELĀ KARSTUMĀ UN AUKSTUMĀ

Tas nozīmē, ka nebūtu ieteicams glabāt raketes ar stīgām automašīnas bagāžniekā karstajā vai aukstajā laikā. Ceļojot ar lidmašīnu, ņemat līdzi tās salonā, nevis nodotiet tās bagāžas nodalījumā. Stīgas lielā auksutumā un kastumā daudz ātrāk zaudē savas īpašības un ātrāk zaudē savu spriegumu(kg).
Turklāt aukstā temperatūra padara jūsu stīgas trauslākas un, visticamāk, tās ātrāk saplīsīs. Ja laukumā izmantojat vairāk nekā vienu raketi, sargājiet savas rezerves raketes no saules. UV stari pasliktina stīgu darbību, tāpēc turiet tās nosegtas vai vēl labāk ēnā.

How to play in the heat/sun |

PĒDĒJIE IETEIKUMI

1. Ja rakete nav lietota vairāk par 4-5 mēnešiem, tad noteikti iesakām raketi pārstīgot, jo tās nolietojas un zaudē īpašības arī stāvot un nespēlējot.

2. Kā lai zinu, kad stīgas ir zaudējušas savas īpašības?

 • Kontroles zudums: stīgām nolietojoties un zūdot spriegumam, paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu. Tu varbūt to uzreiz nepamanīsi, bet, ja ievēro, ka sitiens vairs nav tik precīzs, bumbiņas lido ļoti tālu no laukuma, pieļauj vairāk kļūdu, tad varētu būt laiks pārstīgošanai.
 • Grūtības iegriezt bumbiņu: stīgām zaudējot savu spriegumu, bumbiņai būs nepieciešama par sekundi ilgāka saskare ar raketi, kas var negatīvi ietekmēt trajektoriju. Šādā gadījumā spēlētājs var just, ka ir grūtāk iegriezt bumbiņu.
 • Stīgu kustēšanās un skaņas maiņa: kad stīgas ir jaunas, tās ir arī elastīgākas, t.i., tās ātrāk atgūst savu iepriekšējo stāvokli pēc sitiena. Laika gaitā stīgas zaudēs savu elastību un spriegumu, līdz ar to skaņa kļūs dobjāka. Kad stīgas vairs neatgriežas savā pozīcijā un nav vairs taisnas, un pēc katras izspēles tās ir jāiztaisno – šis ir piemērots brīdis pārstīgošanai.

 

Droši nāc pie mums – mūsu profesionāļu stīgotāju komanda tev palīdzēs izvēlēties piemērotākās stīgas!

Jūsu tenisa rakete tiks iestīgota 30 minūšu laikā. Piedāvājumā ir vairāk kā 15 stīgu veidu, kā arī neierobežota iespēja stīgas miksēt.

Babolat tenisa veikali atrodas:

 • Rīga, Barons kvartāls, Cēsu iela 31!;
 • Liepāja, Liedaga iela7, LOC Tenisa halle;
 • Lielupes tenisa centrs, Jūrmala.

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu