fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Jaunumi  / IEPAZĪSTI TENISA TRENERI – ANDRIS ŠTEINHARDS (VENTSPILS TENISA KLUBS)

IEPAZĪSTI TENISA TRENERI – ANDRIS ŠTEINHARDS (VENTSPILS TENISA KLUBS)

Esam uzsākuši jaunu rakstu/interviju sēriju – Iepazīsti tenisa treneri. Caur šiem rakstiem varēsi tuvāk iepazīt mūsu pašmāju trenerus, kas par visiem 100% ir iekšā tenisā – treneri, kas iedvesmo, palīdz citiem, turpina augt un mācīties, ir pierādījuši sevi un palīdz popularizēt tenisu Latvijā. Lasi un uzzini vairāk par tenisa treneru darbu, ikdienu, treniņu procesu, hobijiem un mīļākajiem tenisa spēlētājiem 🙂

Kā nākamo vēlamies iepazīstināt jūs ar tenisa treneri Andri Šteinhardu.

 

ANDRIS ŠTEINHARDS – “VENTSPILS TENISA KLUBS”

 1. Kā kļuvi par tenisa treneri? Kā notika tavs ceļš līdz tenisa trenera darbam?

Tenisu pats iemācījos spēlēt, kad man bija gadi 20, apmēram nedēļas laikā. Kad man bija 35, Ventspilī uzcēla pirmos divus kortus un sāku darboties ar nelielu bērnu grupiņu, ar gadiem gan bērnu, gan pieaugušo amatieru kļuva arvien vairāk.

2. Kas tieši tevi piesaista un notur tenisā? Kāpēc ne kāds cits sporta veids vai darbs birojā?

Tā kā mana pirmā izglītība ir matemātiķis, tad ilgus gadus skolā mācīju matemātiku un datorus, laikam ritot, arvien lielāku vērību pievērsu sportam. Protams, strādājot tikai skolā, ģimeni uzturēt arī nav iespējams.

3.  Kāds, tavuprāt, ir ideālais tenisa treneris?

Protams, ka ideāli vajadzētu būt tenisā jau no maza vecuma, daudz jāseko līdzi visam jaunākajam.

4. Vai tenisa trenerim Latvijā ir kādas izaugsmes iespējas un attīstība?

Noteikti, to pierāda mūsējie, kas pašlaik veiksmīgi darbojas lielajās tūrēs un daudzi citi, kas ikdienā strādā Latvijā. Ceru, ka mūsu tenisa jaunajos laikos, perspektīvākajiem treneriem būs daudz lielākas iespējas iegūt pieredzi arī citās zemēs.

5. Kas ir tavi plāni, mērķi un sapņi kā tenisa trenerim tuvāko 5 gadu laikā?

Pēc iespējas vairāk cilvēkiem Ventspilī palīdzēt iemīlēt tenisu, palīdzēt labākajiem jauniešiem attīstīt savas spējas, turpināt attīstīt tenisa dzīvi pilsētā.

6. Pastāsti vairāk par sevi kā treneri. Kas piesaista klientus un kāpēc klienti turpina trenēties pie tevis? Vai tev ir kāda speciāla pieeja nodarbību vadīšanai un spēlētāju izaugsmei?

Laikam ritot, arvien vairāk esmu sapratis, ka galvenais ir katram dot izvēles iespējas, izrunāt tehnikas un taktikas lietas, neuzspiest tikai savu viedokli.

7. Kādus klientus jūs uzņemat savā tenisa skolā/klubā? Kāds līmenis, vecums, lokācija…

Ventspils tenisa klubā tiek uzņemti visi gribētāji, jaunākie bērni sāk piecu gadu vecumā, vecākajiem senioriem jau ir 70+, jauniešu vecumā ir bijuši valsts meistarsacīkšu godalgoto vietu ieguvēji, tagad ir vairāki E. Gulbja fonda stipendiāti, pieci manējie spēlētāji ir kļuvuši par tenisa treneriem, diemžēl Ventspilī nav īstas tenisa halles, kur trenēties ziemā. No maija līdz septembrim notiek amatieru čempionāts, kurā var piedalīties jebkurš Ventspils un apkārtējo pilsētu tenisa entuziasts.

8. Ko tev patīk darīt ārpus trenera darba? Tavi hobiji, brīvais laiks utt.

Vismaz pusgadu katru rītu skrienu un peldos jūrā, aukstajā laikā daudz staigājam ar suni pa jūrmalu un mežu. Patīk ceļot, izvēlamies vietas, kur nav daudz tūristu. Lasu, klausos to pašu mūziku, ko pirms 50 gadiem (Pink Floyd, Genesis, Led Zeppelin, King Crimson), kino (tikai uz lielā ekrāna).

9. Kāpēc ieteiktu citiem trenēties tenisā? Ko tu teiktu cilvēkiem vai bērnu vecākiem, kas šaubās par to vai trenēties tenisā un, vai sūtīt bērnu uz tenisa nodarbībām?

Tenisā ir perfekta saikne starp fizisko un intelektuālo attīstību, gadsimtu tradīcijas, ētika. Ja basketbolā vai futbolā vari cerēt uz kāda palīdzību, tad tenisā katrs sitiens jāizdara pašam, tas ir grūti (īpaši psiholoģiski), bet reizē arī milzīgs gandarījums.

10. Tavs mīļākais tenisa spēlētājs.

Džimijs Konorss un Rodžers Federers, 2009. gada Vimldonas finālu pret Endiju Rodiku redzēju kādā Lugano bārā, kad Federers piektajā setā uzvarēja ar 16:14, sāka skanēt visu baznīcu zvani.

 

”VENTSPILS TENISA KLUBS”

Telefons 29234874
E-pasts vtk1995@gmail.com
Korti/vieta – Ventspils Olimpiskais centrs; Sporta nams “Centrs”

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu