fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Jaunumi  / IEPAZĪSTI TENISA TRENERI – ARTŪRS BĪRIŅŠ (BĪRIŅA TENISA KLUBS)

IEPAZĪSTI TENISA TRENERI – ARTŪRS BĪRIŅŠ (BĪRIŅA TENISA KLUBS)

Esam uzsākuši jaunu rakstu/interviju sēriju – Iepazīsti tenisa treneri. Caur šiem rakstiem varēsi tuvāk iepazīt mūsu pašmāju trenerus, kas par visiem 100% ir iekšā tenisā – treneri, kas iedvesmo, palīdz citiem, turpina augt un mācīties, ir pierādījuši sevi un palīdz popularizēt tenisu Latvijā. Lasi un uzzini vairāk par tenisa treneru darbu, ikdienu, treniņu procesu, hobijiem un mīļākajiem tenisa spēlētājiem 🙂

Kā pirmo vēlamies iepazīstināt jūs ar tenisa treneri Artūru Bīriņu.

 

ARTŪRS BĪRIŅŠ, “BĪRIŅA TENISA KLUBS”

 1. Kā kļuvi par tenisa treneri? Kā notika tavs ceļš līdz tenisa trenera darbam?

Savas tenisa trenera gaitas uzsāku jau diezgan agri, kad paralēli vidusskolai un treniņiem jau sāku trenēt. Septiņpadsmit gadu vecumā man bija tikai daži klienti, kādi četri spēlētāji, bet gadiem ejot spēlētāju loks palielinājās. Tas arī deva pārliecību turpināt darboties sportā, nevis nozarē, kur ieguvu augstāko izglītību – inženierzinātnē. Izmācījos par treneri, bet savā tenisa izglītības ceļā esmu ļoti pateicīgs Paulam Feldmanim, kurš ir mans mentors un draugs jau daudzu gadu garumā un allaž ir dalījies ar savām zināšanām un pieredzi. Kā arī mana personīgā tenisa ceļā, esmu pateicīgs Andrim Detlavam, kurš mani ieveda tenisa pasaulē.

Turpinot attīstīties 2014.gadā dibināju arī oficiāli klubu SIA “Bīriņa Tenisa klubs”, un nu jau šogad svinēsim desmit gadu jubileju. Klubam attīstoties sākām sadarbību ar dažādiem tenisa treneriem un šobrīd klubā esam seši tenisa treneri, daži gan vēl turpina studijas un apvieno ar trenēšanu ar mācībām. Tenisa kluba attīstības procesā 2018.gadā izveidojām savu vispusīgās un speciālās fiziskās sagatavotības treniņu bāzi – VFS Studiju, kuru veiksmīgi koordinē mana sieva Līga, kopā ar divām trenerēm.  Kopumā šobrīd BTK treneru kolektīvā esam deviņi, bet plānojam tuvākā nākotnē attīstīties.

Man vienmēr trenera darbs šķitis saistošs, jo vari dalīties ar savām zināšanām, pieredzi, palīdzēt sportistiem uzturēt sevi formā, attīstīties un sasniegt vēlamos rezultātus.

 1. Kas tieši tevi piesaista un notur tenisā? Kāpēc ne kāds cits sporta veids vai darbs birojā?

Pirmkārt, mani vienmēr ir aizrāvuši daudz dažādi sporta veidi un joprojām brīvajos brīžos patīk iesaistīties citās sporta aktivitātēs, bet tenisam ir sava īpaša vieta. Otrkārt, par biroja darbu esmu domājis, bet katru reizi atceros teicienu: “Izvēlies darbu, ko mīli un tev vairs nekad dzīvē nebūs jāstrādā.. ” un tad šādas domas pāriet, bet vispār jau arī vadot tenisa klubu biroja darbs ir ļoti daudz un reizēm daudz par daudz.

Kas notur?! Teniss ir pārāk interesants un tur ir tik daudz nianses ko slīpēt un slīpēt..

 1. Kāds, tavuprāt, ir ideālais tenisa treneris?

Manuprāt, svarīgākā lieta trenera darbā ir māksla iemācīt, runāt ar spēlētāju viņam saprotamā valodā.

 1. Vai tenisa trenerim Latvijā ir kādas izaugsmes iespējas un attīstība?

Es uzskatu, ka Latvijā ir lieliskas izaugsmes iespējas, pats varu teikt no savas personīgās pieredzes. Latvijā ir ļoti talantīgi bērni un tā ir liela priekšrocība. Svarīgākais trenerim ir griba sevi attīstīt.

Latvijas treneri jau sevi ir vairākkārt pierādījuši un turpina to darīt arī profesionālajā tūrē, kā arī klubos un akadēmijās ārzemēs.

 1. Kas ir tavi plāni, mērķi un sapņi kā tenisa trenerim tuvāko 5 gadu laikā?

Turpināt iesākto ceļu un sniegt spēlētājiem iespēju iepazīt tenisu, kopīgi ar viņiem augt un piepildīt viņu mērķus – tas ir galvenais – sportista attīstība. Ja būs iespēja, paplašināties gan tenisā, gan attīstīt kaut ko paralēli, kas sniegtu spēlētājiem vēl labāku pašsajūtu, bet par to kaut kad citreiz..

 1. Pastāsti vairāk par sevi kā treneri. Kas piesaista klientus un kāpēc klienti turpina trenēties pie tevis? Vai tev ir kāda speciāla pieeja nodarbību vadīšanai un spēlētāju izaugsmei?

Es esmu treneris, kurš mīl šo sporta veidu, esmu pateicīgs un lepns par katru mūsu kluba spēlētāju un treneri, kas strādā kopā. Labākā reklāma ir kad kāds cits padalās ar pieredzi, kas spēj iedvesmot un sasniegt jaunas virsotnes. Es un mēs tenisa klubā treniņus vadām tā kā paši gribētu, lai mums vadītu treniņus.

 1. Kādus klientus jūs uzņemat savā tenisa skolā/klubā? Kāds līmenis, vecums, lokācija…

Mūsu tenisa klubā sākot no 3 gadu vecuma var sākt trenēties VFS studijā, apgūt pamatprasmes un tad jau attiecīgi no 4,5 – 5 gadu vecumam rekomendējam uzsākt tenisa gaitas un paralēli turpināt VFS. Piedāvājam gan grupu, gan individuālos treniņus visos vecumos. Mūsu klubā labi jūtas gan mazie iesācēji, gan 70+, kas vēlreiz apstiprina, ka teniss ir sporta veids visai dzīvei.

Tenisa treniņi: Ziemas periodā mēs atrodamies TK Enri, Stirnu ielā 34a, savukārt vasarā treniņi notiek uz māla laukumiem Daugavas Stadiona Tenisa kortos, Augšielā 1, Rīgā. VFS Studija: Daugavas Stadions, Augšiela 1, Rīga

 1. Ko tev patīk darīt ārpus trenera darba? Tavi hobiji, brīvais laiks utt.

Brīvajā laikā man patīk pašam nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, kā arī apmeklēt sporta pasākumus klātienē, īpaši tenisa pasākumus, kas sniedz lielisku iespēju pašam pieredzēt gan zvaigžņu tuvumu, gan iedvesmoties darbam. Man patīk ceļot un piedzīvot dažādu valstu kultūru un tradīcijas, kas ļauj paskatīties uz lietām ar “citām acīm”. Ja būtu vairāk brīvā laika, biežāk pievērstos autosportam un kartingiem – tas mani aizrauj.

 1. Kāpēc ieteiktu citiem trenēties tenisā? Ko tu teiktu cilvēkiem vai bērnu vecākiem, kas šaubās par to vai trenēties tenisā un, vai sūtīt bērnu uz tenisa nodarbībām?

Pirmkārt, teniss ir viens no veselīgākajiem sporta veidiem, par ko ir dažādi pētījumi, kuros tiek uzskaitīta tenisa pozitīvā ietekme uz sportista veselību. Tāpat tenisu var spēlēt jebkurā vecumā un ir ļoti viegli atrast spēles partneri, pat esot ārzemēs.

Tenisa pozitīvā ietekme:

 • Samazina sirds un asinsvadu slimību un hipertensijas risku;
 • Palielina spēku, izturību un ātrumu;
 • Uzlabo ķermeņa koordināciju un elastību;
 • Palīdz uzturēt veselīgu svaru;
 • Palielina kaulu stiprumu un kaulu blīvumu;
 • Uzlabo koncentrēšanos un attīsta taktisko domāšanu;
 • Samazina garīgo stresu un stresu;
 • Uzlabo emocionālo veselību un pašcieņu

Šie ir tikai daži piemēri, bet noteikti teniss ir viens no sporta veidiem, ko rekomendējam spēlēt.

 1. Tavs mīļākais tenisa spēlētājs.

Rafaels Nadals

 

BĪRIŅA TENISA KLUBS

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu