fbpx

Follow us

Seko mums

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Bez kategorijas  / Kā pareizi rūpēties par tenisa stīgām!

Kā pareizi rūpēties par tenisa stīgām!

Tenisa stīgu ilgmūžību un veiktspēju lielā mērā nosaka tas, kā un cik bieži jūs spēlējat un kā jūs par tām rūpējaties. Daži padomi, kas palīdzēs jums saprast, kā pareizi rūpēties par tenisa stīgām un cik bieži ir nepieciešams pārstīgot raketei stīgas.

CIK BIEŽI JĀMAINA STĪGAS?

Pat, ja jūsu stīgas neplīst, laika gaitā tās zaudēs spriegumu, elastību un savas īpašības. Tas negatīvi ietekmēs jūsu spēju kontrolēt bumbu un izbaudīt spēli. Viens no ieteikumiem ir, ka spēlētājam rakete jāpārstīgo tik reižu gadā, cik stundas viņš spēlē nedēļā. Piemēram, ja jūs spēlējat divas stundas nedēļā, jums vajadzētu pārstīgot raketi reizi sešos mēnešos. Šis ieteikums ir pats minimums – raketei stīgas ir jāmaina uzreiz, kā jūt, ka bumbiņa vairs nelido un nav tik laba kontrole kā gribētos un bija sākumā. Vēl citi stīgošanas eksperti iesaka mainīt raketei stīgas pēc katrām nospēlētām 20 stundām. Stīgas atlaižas un lēnām zaudē savas īpašības pēc karas nospēlētās stundas un pat stāvot mājās somā. Ja stīgas ir saplīsušas, tad pārsvarā ir par vēlu un ideālā gadījumā jāmaina tās jau ātrāk.

DABĪGĀS STĪGAS
Dabīgās stīgas nodrošina gandrīz divreiz lielāku spēles laiku (30-40 stundas) nekā jebkuras sintētiskās stīgas. Protams, ja nesaplīst stīga jau ātrāk, jo dabīgajām stīgām visilgāk turēsies spriegums(kg), bet tās nebūs tik izturīgas.

KĀPĒC IR JĀMAINA STĪGAS?

Jūs nesaņemsiet un nesajutīsiet visas stīgas īpašības, ja ar tām spēlesiet mūžīgi un nemainīsiet tās. Stīgas ir jāmaina regulāri, jo tad jutīsiet visas galvenās stīgu īpašības, kas uzlabos Jums spēli, uzlabos jaudu, kontroli un varēsiet daudz vairāk izbaudīt pašu spēli.

KARSTUMS UN AUKSTUMS

Turiet savu raketi tālāk no karstuma un aukstuma! Tas nozīmē, ka karstajos vasaras mēnešos un aukstajos ziemas mēnešos nekad ilgstoši neatstājiet raketes automašīnā. Stīgu sprieguma zudums un stīgu izmantošanas ilgums krasi samazinās temperatūrā virs 30 °C. Zema temperatūra liek stīgām zaudēt noturību un kļūt trauslākām.

NEPIEVĒRŠ UZMANĪBU STĪGU IZVĒLĒI

Izvēlēties pareizās stīgas ir tikpat svarīgā kā izvēlēties raketi! Fokusēšanās uz raketes izvēli ir diezgan izplatīts spēlētāju paradums. To darot, tiek bieži aizmirsts par pareizo stīgu izvēli… Milzīga kļūda! Jo stīgām ir milzīga ietekme uz jūsu spēli. Izvēloties pareizās stīgas, jūs varat būtiski uzlabot savu sniegumu uz laukuma. Ir tenisa eksperti, kas saka, ka no tavām inventāra spējām uz laukuma, 50% dod rakete un 50% dod stīgas.

PĒDĒJIE IETEIKUMI

1. Ja rakete nav lietota vairāk par 4-5 mēnešiem, tad noteikti iesakām raketi pārstīgot, jo tās nolietojas un zaudē īpašības arī stāvot un nespēlējot.

2. Kā lai zinu, kad stīgas ir zaudējušas savas īpašības?

 • Kontroles zudums: stīgām nolietojoties un zūdot spriegumam, paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu. Tu varbūt to uzreiz nepamanīsi, bet, ja ievēro, ka sitiens vairs nav tik precīzs, bumbiņas lido ļoti tālu no laukuma, pieļauj vairāk kļūdu, tad varētu būt laiks pārstīgošanai.
 • Grūtības iegriezt bumbiņu: stīgām zaudējot savu spriegumu, bumbiņai būs nepieciešama par sekundi ilgāka saskare ar raketi, kas var negatīvi ietekmēt trajektoriju. Šādā gadījumā spēlētājs var just, ka ir grūtāk iegriezt bumbiņu.
 • Stīgu kustēšanās un skaņas maiņa: kad stīgas ir jaunas, tās ir arī elastīgākas, t.i., tās ātrāk atgūst savu iepriekšējo stāvokli pēc sitiena. Laika gaitā stīgas zaudēs savu elastību un spriegumu, līdz ar to skaņa kļūs dobjāka. Kad stīgas vairs neatgriežas savā pozīcijā un nav vairs taisnas, un pēc katras izspēles tās ir jāiztaisno – šis ir piemērots brīdis pārstīgošanai.

 

Droši nāc pie mums – mūsu profesionāļu stīgotāju komanda tev palīdzēs izvēlēties piemērotākās stīgas!

Jūsu tenisa rakete tiks iestīgota 20 minūšu laikā. Piedāvājumā ir vairāk kā 15 stīgu veidu, kā arī neierobežota iespēja stīgas miksēt.

Babolat tenisa veikals atrodas:

 • Rīga, Barons kvartāls, Cēsu iela 31!( 1 stunda bezmaksas stāvvieta);
 • Liepāja, Liedaga iela7, LOC Tenisa halle.

 

Darba laiks:

Darba dienās: 10:00-19:00

Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu