fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Uncategorized  / 6 svarīgākie jautājumi un atbildes par tenisa inventāru!

6 svarīgākie jautājumi un atbildes par tenisa inventāru!

Kā jau katrā sporta veidā, arī tenisā spēlētājiem un klientiem rodas jautājumi par tenisa inventāru, spēlēšanu un stīgošanu. Mēs katru dienu saņemam no mūsu klientiem jautājumus par raketēm, apaviem un treneriem.  Esam izvēlējušies 6 visbiežāk uzdotos klientu jautājumus par tenisu un tenisa inventāru un snieguši arī īsas un noderīgas atbildes.

Šīs atbildes noderēs ikvienam — gan iesācējiem un tiem, kas vēlas uzsākt spēlēt, gan jau pieredzējušiem amatieriem un spēlētājiem. Ceram, ka sagatavotās atbildes palīdzēs Jums un atrisinās jebkuru radušos jautājumu.

Babolat tenisa veikala profesionālie konsultanti palīdzēs un atrisinās jebkuru neskaidru lietu vai jautājumu!

1. Kā izvēlēties piemērotākos tenisa apavus?

Neatkarīgi no tā vai esi profesionāls spēlētājs vai tikai sper pirmos soļus tenisā, piemērotu tenisa apavu iegāde ir pamata lieta, kurai būtu jāpievērš liela nozīme.  Tenisa apavi ir veidoti tā, lai maksimāli balstītu pēdu veicot spēcīgas sānu kustības, kuras ir tenisa neatņemama sastāvdaļa. Pievērs pienācīgu uzmanību arī tam, lai tenisa apavi nebūtu pārāk smagnēji un cieši ieskautu tavu pēdu, tādējādi tu varēsi kustēties viegli un ātri. Labi tenisa apavi stingri balsta potīti, kā arī pateicoties īpaši iestrādātam materiālam (piemēram, gēlam, gaisa burbulīšiem utt.), samazina triecienu purngalam un pēdas aizmugurējai daļai.
Babolat tenisa veikalā ir nopērkami divu veidu tenisa apavi — Piemēroti speciāli māla jeb “Clay” segumam, kā arī universālie apavi, kas būs piemēroti spēlēšanai uz visiem laukuma segumiem. Šādi apavi būs vislabākais risinājums, ja spēlē dažādos kortos un spēlē gan vasarā, gan ziemā.
Babolat Jet tenisa apavi — īpaši mīksti, viegli un ērti. Piemēroti lielākam ātrumam un ātrākām kustībām. Vieglākie tenisa apavi pasaulē.
Babolat Propulse Fury apavi — stabilāki un labāk saturēs potīti. Straujākām kustībām un lielākai stabilitātei.
Babolat Pulsion apavi — viegli, mīksti un ērti apavi. Piemēroti iesācējiem un amatieriem, kas nespēlē sacensībās.
Vairāk par tenisa apaviem lasīt šeti: TENISA APAVI UN IZVĒLE

 

2. Kā izvēlēties piemērotāko tenisa raketi?

Svarīgi ir izvēlēties sev piemērotu raketes svaru, kas bērniem ir līdz 250 g(bērnu raketēm svars ir piemērots katram bērna augumam), sievietēm un jauniešiem no 255g-285g, vīriešiem no 275 g-300 g. Jo lielāks raketes svars, jo spēcīgāks sitiens. Taču palielinoties raketes svaram, zūd raketes kontrole/manervētspēja, kā arī tas sākumā apgrūtina apgūt pareizu tehniku. Spēlējot ar pārāk smagu raketi, ātrāk nogurst roka un iespējams gūt dažādas roku un elkoņu traumas.

Izvēlēlies raketi ar piemērotāko raketes galvas izmēru. Standarta galvas izmērs tenisa raketei ir 100 collas. Jo raketes galva ir lielāka (piemēram, 102,105,110), jo vieglāk ir trāpīt pa bumbiņu un jaudīgākus sitienus ar to iespējams veikt. Amatieriem un iesācējiem iesakām lielāku galvas izmēru, jo, pirmkārt, vieglāk trāpīt pa bumbiņu, otrkārt, vairāk piedod kļūdas un vieglāk trāpīt raketes centrā.

Piemeklē sev atbilstošu raketes roktura izmēru. Piemērotāko roktura izmēru var noteikt šādi: klients paņem raketi rokās, ja starp pirkstu galiem un īkšķi paliek tik daudz brīvas vietas, lai tur ieliktu rādītājpirkstu, tas ir īstais izmērs. Pie mums Babolat veikalā ir iespējams arī palielināt vai samazināt roktura izmēru. (Visbiežāk sievietēm un jauniešiem tas ir 1. vai 2. izmērs, vīriešiem 3. izmērs).

 

Raketes materiāls:

Grafīta sakausējums:

Šī materiāla raketes būs piemērotas iesācējiem, kas uzsāk tenisa gaitas vai brīvā laika spēlētājiem, jo spēlējot ar šo raketi, nepieciešams daudz lielāks spēks un piepūle katrā sitienā, rakete nav tik jaudīga un komfortabla.

Cenās: 49-69 EUR

 Pilnais grafīts:

Pilnā grafīta raketes jau būs piemērotas visiem iesācējiem un amatieriem. Pilnais grafīts raketei dos papildus jaudu, kontroli un komfortu katrā sitienā.

Cenās: 75-170 EUR

Grafīts+ wolframs:

Šīs raketes būs vislabākās pieejamās tenisa raketes. Ar šīm raketēm spēlē visos turnīros un visi profesionālie tenisa spēlētāji. Tās ir daudz stabilākas, mazāka vibrācija katrā sitienā, kas dod papildus spēku un kontroli un nepieciešama daudz mazāka piepūle sitiena brīdī. Piemērotas arī amatieru spēlētājiem.

Cenās: 179-249 EUR

 

Vairāk par tenisa raketēm un izvēli lasīt šeit: TENISA RAKETES UN IZVĒLE

 

3. Kā izvēlēties bērnam piemērotāko tenisa raketi?

Agrāk bērni mācījās spēlēt tenisu tajos pašos tenisa laukuma izmēros, ar tāda paša izmēra raketēm kā pieaugušie un mazāk uzmanības tika pievērsts tam, vai rakete ir bērnam atbilstoša.
Par laimi, teniss kļuvis bērniem daudz draudzīgāks. Tādā veidā ir samazināts traumu skaits un bērni mācās spēlēt tiem drošākā vidē.
Bez šaubām, svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties bērnu raketi, ir raketes garums un bērna augums.
Bērna augums Raketes garums/izmērs
līdz 90 cm 17 collas (17 izmēra rakete)
90-105 cm 19 collas ( 19 izmēra rakete)
105-120 cm 21 colla (21 izmēra rakete)
120-130 cm 23 collas (23 izmēra rakete)
130-140 cm 25 collas (25 izmēra rakete)
140-150 cm 26 collas ( 26 izmēra rakete)

 

Izplatītākā metode, kā uzzināt piemērotāko raketes garumu, ir likt savam bērnam nostāties taisni. Novietot izvēlēto tenisa raketi blakus bērna sānam, tās galvai jābūt pret zemi, bet rokturim jāraugās uz griestiem. Bērnam jānoliek plauksta uz raketes gala, gluži kā tvēriens spēlējot tenisu. Ja bērnam nav grūtību to izdarīt, rakete ir atbilstoša izmēra. Taču, ja bērnam ir jāpieliecas, lai to paveiktu, vai raketi vairs nevar novietot taisni, jāizvēlas cits izmērs.

Kad ir atrasts un izvēlēts piemērotākais raketes garums, seko izvēle par piemērotāko raketes materiālu. Alumnīija raketes būs lētākas un lieliski der, ja bērns tikko uzsāk tenisa gaitas, vai vēlās tikai pamēģināt un saprast, vai patiks. Grafīta sakausējuma un pilnā grafīta raketes būs izturīgākas, jaudīgākas un stabilākas katrā sitienā. Pilnā grafīta raketes radīs mazāk triecienu  vibrācijas un būs ar lielāku komfortu rokai.
Vairāk par bērnu tenisa rakešu izvēli lasīt šeit: BĒRNU TENISA RAKETES UN IZVĒLE

 

4. Kādas tenisa stīgas izvēlēties?

No visa raketes snieguma 50% dod pati rakete un 50% stīgas. Tādēļ ir ļoti svarīgi izvēlēties tieši jums piemērotākās stīgas no daudzajiem variantiem. Mūsu pārdevēji katram klientam pievēršas individuāli. Dialogā tiek atrunāti galvenie jautājumi pareizo stīgu izvēlei.
STĪGU SPRIEGUMS(KG) UN BIEZUMS:
Mazāks spriegums jeb mazāk “kg” nodrošina lielāku jaudu un komfortu, bet lielāks spriegums – vairāk kontroles un izturību.
Stīgu spriegums(kg) Jauda Kontrole Komforts
Mazāks spriegums Lielāka Mazāka Lielāks
Lielāks spriegums Mazāka Lielāka Mazāks

 

Stīgu biezums Kalpošanas ilgums Jauda Komforts Kontrole
Plānākas stīgas Īsāks Lielāks Lielāks Mazāka
Biezākas stīgas Garāks Mazāks Mazāks Lielāka

 

Vairāk par tenisa stīgām un pareizo izvēli lasīt šeit: TENISA STĪGAS UN IZVĒLE

5. Kad un cik bieži jāmaina tenisa raketei stīgas?

Pilnīgi visu tenisa rakešu stīgas sāk zaudēt savu spriegumu uzreiz pēc tam, kad tiek iestīgotas. Pirmajās 24 stundās pēc stīgu uzlikšanas, tās zaudē aptuveni 10% sava sprieguma, tam turpinoties katru reizi, kad izej laukumā. Tā kā stīgu spriegumam ir liela ietekme uz tava sitiena spēku, ir vērts regulāri nomainīt stīgas, lai tās neietekmētu tavu veikumu.
Pastāv uzskats, ka stīgas raketei gada laikā jāmaina tik bieži, cik stundas nedēļā tu spēlē tenisu. Ja spēlē divas stundas nedēļā, tad raketei jāmaina stīgas divas reizes gadā. Šis ieteikums noderēs tiem, kas tenisu spēlē tikai savam priekam-amatieru, iesācēju līmenī, profesionāliem spēlētājiem tas visdrīzāk nederēs.

Tomēr, ar laiku varēsi labāk sajust, kad vajadzētu mainīt stīgas. Tam ir daži faktori:

Kontroles zudums: stīgām nolietojoties un zūdot spriegumam, paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu. Tu varbūt to uzreiz nepamanīsi, bet, ja ievēro, ka sitiens vairs nav tik precīzs, bumbiņas lido ļoti tālu no laukuma, pieļauj vairāk kļūdu, tad varētu būt laiks pārstīgošanai.

Grūtības iegriezt bumbiņu: stīgām zaudējot savu spriegumu, bumbiņai būs nepieciešama par sekundi ilgāka saskare ar raketi, kas var negatīvi ietekmēt trajektoriju. Šādā gadījumā spēlētājs var just, ka ir grūtāk iegriezt bumbiņu.

Stīgu kustēšanās un skaņas maiņa: kad stīgas ir jaunas, tās ir arī elastīgākas, t.i., tās ātrāk atgūst savu iepriekšējo stāvokli pēc sitiena. Laika gaitā stīgas zaudēs savu elastību un spriegumu, līdz ar to skaņa kļūs dobjāka. Kad stīgas vairs neatgriežas savā pozīcijā un nav vairs taisnas, un pēc katras izspēles tās ir jāiztaisno – šis ir piemērots brīdis pārstīgošanai.

Stīgošanas serviss pieejams tepat pie mums — Babolat tenisa veikalā Rīgā un Liepājā. Ātrākais un profesionālākais stīgošanas serviss Latvijā. Palīdzēsim piemeklēt piemērotākās tenisa stīgas un sastīgosim jūsu raketi.
Vairāk par stīgām un stīgošanas servisu lasi šeit: STĪGOŠANAS SERVISS

 

6. Kur spēlēt un trenēties tenisā?

Tenisam attīstoties, parādās arvien lielāka treneru un tenisa skolu izvēle. Kā izvēlēties, vai būs pietiekami labs, vai bērnam/man patiks, kur meklēt tuvumā esošos trenerus, kā sazināties? Ar šiem jautājumiem bieži saskarās cilvēki, kas vēlās atrast vai nomainīt savu treneri, tāpēc esam izveidojuši treneru un tenisa skolu sarakstu, lai šo procesu atvieglotu.
 Tenisa skolas, kuras rekomendējam: 
 • BĪRIŅA TENISA KLUBS (Rīga)
 • VL TENISA SKOLA (Jūrmala)
 • DENISA PAVLOVA TENISA SKOLA (Rīga)
 • ĀDAŽU TENISA SKOLA (Ādaži)
 • MĀRUPES TENISA SKOLA (Mārupe)
 • TENISA SKOLA- TS (Rīga, Jūrmala)
 • RIGA TENNIS ACADEMY (Rīga)
 • AA TENISA SKOLA (Rīga)
 • LIEPĀJAS TENISA SPORTA SKOLA (Liepāja)
 • GARKALNES TENISA SKOLA (Garkalne)
 • VENTSPILS TENISA KLUBS (Ventspils)
 • EVENT LAB TENNIS TEAM (Rīga)
 • KL TENISA KLUBS (Rīga, Salaspils)
 • SALDUS TENISA KLUBS (Saldus)
 • BESTES TENISA KORTI (Kocēni, Valmiera)
 • TENNIS SIMPLE RIGA ( Rīga)

 

 

Vairāk informācijas par treneriem un tenisa skolām lasi šeit: TRENERI UN TENISA SKOLAS

Gaidīsim jūs tenisa veikalā «Babolat», kur zinoši darbinieki jums palīdzēs atrast vispiemērotāko tenisa inventāru tieši jūsu prasmēm un vēlmēm.

 

Jautājumu gadījumā droši sazinieties ar mums:

BABOLAT TENISA VEIKALI:

Tenisa veikals Rīgā — Barons kvartāls, Cēsu iela 31;  Tel: 29477903

Tenisa veikals Liepājā — Liedaga iela 7, OSC Tenisa halle;  Tel: 26128580

E-pasts: info@babolat.lv

 

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu