fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / НОВОСТИ  / Kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi?
Kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi?

Kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi?

Kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi?

Esam sagatavojuši izglītojošu rakstu par to, kā izvēlēties bērniem un jauniešiem piemērotāko raketi.

Pēdējos gados sporta veidi kļūst daudz piemērotāki arī bērniem, tai skaitā arī teniss. Agrāk bērni mācījās spēlēt tenisu tajos pašos tenisa laukuma izmēros, ar tāda paša izmēra raketēm kā pieaugušie un mazāk uzmanības tika pievērsts tam, vai rakete ir bērnam atbilstoša.
Par laimi, teniss kļuvis bērniem daudz draudzīgāks. Tādā veidā ir samazināts traumu skaits un bērni mācās spēlēt tiem drošākā vidē.
Taču daudzus vecākus joprojām satrauc jautājums, kā izvēlēties bērnam piemērotāko raketi. Šajā rakstā esam apskatījuši šo jautājumu un esam gatavi palīdzēt šajā izvēlē.

Rakešu izmēru tabula bērniem

Kaut arī izvēlēties raketi bērnam ir vieglāk kā pieaugušajiem, tomēr tāpat tam ir jāpievērš īpaša uzmanība.
Zemāk tabulā norādīti rakešu garumi, kas piemēroti katra bērna  augumam.

Bērna augums

Raketes garums/izmērs

līdz 90 cm

17 collas (17 izmēra rakete)

90-105 cm

19 collas ( 19 izmēra rakete)

105-120 cm

21 colla (21 izmēra rakete)

120-130 cm

23 collas (23 izmēra rakete)

130-140 cm

25 collas (25 izmēra rakete)

140-150 cm

26 collas ( 26 izmēra rakete)

 

Raketes garums bērniem
Bez šaubām, svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties raketi, ir tās garums un bērna augums. Bērna garums palīdzēs noteikt, kādu raketes garumu izvēlēties.
Šobrīd raketes bērniem ir pieejamas šādos izmēros: 17,19, 21, 23, 25 un 26 collas. Kaut arī tabulu var izmantot kā vadlīnijas, ir vēl arī citi faktori, kam jāpievērš uzmanība.

Raketes garuma izmēģināšana
Izplatītākā metode, kā uzzināt piemērotāko raketes garumu, ir likt savam bērnam nostāties taisni. Novietot izvēlēto tenisa raketi blakus bērna sānam, tās galvai jābūt pret zemi, bet rokturim jāraugās uz griestiem.
Bērnam jānoliek plauksta uz raketes gala, gluži kā tvēriens spēlējot tenisu. Ja bērnam nav grūtību to izdarīt, rakete ir atbilstoša izmēra. Taču, ja bērnam ir jāpieliecas, lai to paveiktu, vai raketi vairs nevar novietot taisni, jāizvēlas cits izmērs.

Raketes materiāls

Kad ir atrasts un izvēlēts piemērotākais raketes garums, seko izvēle par piemērotāko raketes materiālu. Pie mums, Babolat tenisa veikalā, mēs piedāvājam trīs dažādu materiālu raketes- alumīnija, alumīnija/grafīta sakausējums un pilnā grafīta raketes. Alumūnija raketes būs visvienkāršākās- tās nav tik stabilas, jaudīgas un izturīgas, kā grafīta raketes. Alumīnija raketes ar laiku var deformēties. Alumnīija raketes lieliski der, ja bērns tikko uzsāk tenisa gaitas, vai vēlās tikai pamēģināt un saprast, vai patiks. Grafīta raketes būs izturīgākas, jaudīgākas un stabilākas katrā sitienā.

 

raketes izmeri

Noderīgs padoms

Vecākiem un treneriem ir svarīgi arī vērot bērnu spēlējam. Ja ievēro, ka bērns bieži purina roku, tādā veidā atbrīvojot to no saspringuma, vai arī sūdzas par sāpēm, tā varētu būt zīme, ka rakete nav piemērota izmēra.

Trenera ,Artūra Bīriņa, komentārs

Viens no veidiem kā izvēlēties raketi ir konsultējoties ar treneri, jo viena no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā ir bērna meistarība un sitienu tehnika. Izvēle atkarīga arī no tā vai plānots spēlēt red, orange, green grupā, vai jau lielo tenisu. Tāpat svarīga bērna ķermeņa uzbūve. Jau vecākiem bērniem, kad notiek pāreja uz smagāku vai pieaugušo raketi būtu vēlams to darīt sezonas beigās vai pirms āra sezonas, kad spēle kļūst lēnāka.
Būtu ļoti jāuzmanās nepārsteigties ar raketes izmēru, jo ja rakete būs pārāk gara vai smaga, palielinās traumu risks, bojājas tehnika, jo vieglāku/īsāku raketi ir vieglāk kontrolēt un izpildīt precīzas kustības. u10 grupā raketes ir ar līdzīgu svaru, tāpēc uzmanību galvenokārt būtu jāpievērš garumam Noteikti ieteiktu grafīta, nevis alumīnija raketi, jo tās ir stingrākas un ļauj precīzi sajust bumbu. Alumīnija raketes dod vibrāciju, kas traucē just sitienu.

 

ARTŪRS BĪRIŅŠ

Kvalifikācija:

C kategorijas sporta speciālists
vairāk kā 10 gadu darba pieredze
Latvijas tenisa savienības rīkotu kursu pēc ITF Level 1 programmas sertifikāts
Darba pieredze:
2011-tagad – galvenais treneris Bīriņa tenisa klubā, kluba vadītājs
2009-2011 – treneris Latvijas Sporta neatkarīgajā tenisa akadēmijā
2009 – 2012 – treneris tenisa centrā „Pļavnieki»
2008 – 2011 – galvenais treneris tenisa klubā „Grīziņkalns»

Secinājumi

Atrast savam bērnam atbilstošu raketi nav nemaz tik grūti. Pareiza raketes izvēle un pareizs roktura izmērs pasargās no savainojumiem , kurus varētu radīt nepiemērotas raketes lietošana, kā arī ļaus bērnam daudz vairāk izbaudīt spēli. Ja bērna augums sasniedzis 150 cm garumu, tad nepieciešams apdomāt jau pieaugušo raketes variantus kopā ar treneri vai pie mums Babolat veikalā.

Palīdzēsim

Ja tomēr īsti nav skaidrības par to, kādu raketi bērnam izvēlēties, vai radušies kādi jautājumi, Babolat tenisa veikalā, palīdzēsim atrast un izvēlēties piemērotāko raketi.

Raketes veikalā pieejamas visiem vecumiem un visiem augumiem, dažādās krāsās un dažādiem līmeņiem, cenās no 22 EUR līdz 115 EUR.

Visas bērnu tenisa raketes un cenas apskatāmas šeit:

https://www.teniss.lv/katalogs/kategorija/teniss/raketes/jauniesu/

 

Babolat tenisa veikals- Barons kvartāls, Cēsu iela 31!

 

Darba laiks:
Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

 

Veikala telefons: 29477903

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu