fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / НОВОСТИ  / Stīgošanas serviss- Kad un cik bieži jāmaina tenisa raketei stīgas?
stīgošanas serviss

Stīgošanas serviss- Kad un cik bieži jāmaina tenisa raketei stīgas?

Stīgošanas serviss- Kad un cik bieži jāmaina tenisa raketei stīgas?

Vai zināt, cik bieži un kurš būtu īstais brīdis, lai pārstīgotu savai tenisa raketes stīgas?

Esam sagatavojuši izglītojošu informāciju saviem klientiem un tenisa spēlētājiem, lai pastāstītu par šo tēmu sīkāk.

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem par tenisa raketes stīgām ir: «Cik bieži tās jāmaina?» Tas ir svarīgs jautājums, kurš noteikti būtu jāņem vērā.
Spēlējot stīgas nolietojas, zaudē savu elastību un spriegumu, kā arī ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt tavu spēli. Noskaidrosim, kāpēc un kad vajadzētu mainīt tenisa raketes stīgas.

Kādēļ nepieciešams mainīt tenisa raketes stīgas?

Jaunu stīgu pirkšana var būt pielīdzināma jaunas mašīnas iegādei. Brīdī, kad izbrauc ar mašīnu no salona, tās vērtība samazinās.
Tieši tāpat arī tenisa raketes stīgas sāk zaudēt savu spriegumu uzreiz pēc tam, kad tiek iestīgotas. Pirmajās 24 stundās pēc stīgu uzlikšanas, tās zaudē aptuveni 10% sava sprieguma, tam turpinoties katru reizi, kad izej laukumā.
Sliktākais, kas var notikt ar tenisa spēlētāju ir tas, ka viņš sāk pieskaņot savu spēles tehniku, lai kompensētu raketes stīgu sprieguma trūkumu vai domā par stīgu maiņu tikai tad, kad stīgas ir saplīsušas.
Tā kā stīgu spriegumam ir liela ietekme uz tava sitiena spēku, ir vērts regulāri nomainīt stīgas, lai tās neietekmētu tavu veikumu.

Aptuvens aprēķins
Pastāv uzskats, ka stīgas raketei gada laikā jāmaina tik bieži, cik stundas nedēļā tu spēlē tenisu. Ja spēlē divas stundas nedēļā, tad raketei jāmaina stīgas divas reizes gadā.
Šis ieteikums noderēs tiem, kas tenisu spēlē tikai savam priekam-amatieu, iesācēju līmenī, profesionāliem spēlētājiem tas visdrīzāk nederēs.

stīgas

Kā lai es zinu, kad jāpārstīgo rakete?

Diemžēl daudziem spēlētājiem vispārējais likums, kas balstīts uz spēlēšanas biežumu, var pavisam nedarboties, jo daudziem spēlēšanas biežums atšķiras ik pa nedēļām.
Ja tikai tagad esi uzsācis apgūt tenisu, var likties sarežģīti saprast, kad būtu jāmaina stīgas. Godīgi sakot, tam arī nav īpaši lielas nozīmes, jo iesākumā tev galvenais ir iemācīties pamatus.

Tomēr, ar laiku varēsi labāk sajust, kad vajadzētu mainīt stīgas. Tam ir daži faktori:

Kontroles zudums: stīgām nolietojoties un zūdot spriegumam, paliek grūtāk kontrolēt bumbiņu. Tu varbūt to uzreiz nepamanīsi, bet, ja ievēro, ka sitiens vairs nav tik precīzs, bumbiņas lido ļoti tālu no laukuma,  pieļauj vairāk kļūdu, tad varētu būt laiks pārstīgošanai.

Grūtības iegriezt bumbiņu: stīgām zaudējot savu spriegumu, bumbiņai būs nepieciešama par sekundi ilgāka saskare ar raketi, kas var negatīvi ietekmēt trajektoriju. Šādā gadījumā spēlētājs var just, ka ir grūtāk iegriezt bumbiņu.

Stīgu kustēšanās un skaņas maiņa: kad stīgas ir jaunas, tās ir arī elastīgākas, t.i., tās ātrāk atgūst savu iepriekšējo stāvokli pēc sitiena. Laika gaitā stīgas zaudēs savu elastību un spriegumu, līdz ar to skaņa kļūs dobjāka. Kad stīgas vairs neatgriežas savā pozīcijā un nav vairs taisnas, un pēc katras izspēles tās ir jāiztaisno — šis ir piemērots brīdis pārstīgošanai.

Ja tomēr nav īsti pārliecības, vai nepieciešams raketi pārstīgot, tad pie mums Babolat tenisa veikalā mēs to varam izmērīt( ja rakete pēdējo reizi ir stīgota pie mums) aprēķinot pēc procentuālā stīgu sprieguma zuduma un ieteikt, vai raketi nepiecienāms pārstīgot.

Ieteikumi:

1. Ja rakete nav lietota vairāk par 4-5 mēnešiem, tad noteikti iesakām raketi pārstīgot, jo tās nolietojas arī stāvot un nespēlējot.

2. Tenisa stīgas ļoti ietekmē arī temperatūra (aukstums un karstums), tāpēc ieteicams neatstāt raketi ziemā un vasarā uz ilgu laiku mašīnā.

3. Babolat ražo arī dabīgās tenisa stīgas un šīm stīgām ļoti svarīgi, lai tām nepiekļūtu mitrums.

4. Lai stīgas labāk aizsargātu no temperatūras maiņām, labāk tās turēt speciālās somās ar folija kabatām, kādas ir pieejamas Babolat tenisa veikalā.

5. Lielākā kļūda ir tā, ka cilvēki maina stīgas tikai tad, kad tās jau saplīsušas. Tas nav pareizi, jo tas nozīmē, ka jau kādu laiku ir spēlēts ar stīgām, kas vairs nepilda nekādas funkcijas un nerada nekādu efektu raketei.

Stīgošanas serviss :

Ātrākais un profesionālākais  stīgošanas serviss Latvijā. Sastīgosim raketi un palīdzēsim piemeklēt piemērotākās tenisa stīgas. Viss ātri un vienkārši.

Babolat tenisa veikals atrodas— Rīgā, Barons kvartāls, Cēsu iela 31 un Liepājā, Liedaga ielā 7, LOC tenisa hallē.

Vairāk ap un par tenisu lasi šeit

Darba laiks:
Darba dienās: 10:00-19:00
Sestdienās: 10:00-16:00
Svētdienās: slēgts

Veikala telefons: 29477903

    Pieteikties Jaunumiem

    Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
    kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
    lūdzu atstāj savu e-pastu