fbpx

Follow us

Подписывайтесь на нас

29477903

info@teniss.lv

Rīgā, Cēsu ielā 31

 
Teniss / Uncategorized  / Kas ir padel teniss un kāpēc tev tas jāpamēģina?

Kas ir padel teniss un kāpēc tev tas jāpamēģina?

Padel teniss bieži tiek raksturots kā tenisa un skvoša apvienojums. Padel tenisa korts ir līdzīgs tradicionālajam tenisa laukumam, tikai daudz mazāks (10 metri x 20 metri), un tam ir stikla sienas. Padel teniss ir viens no pasaulē visstraujāk augošajiem sporta veidiem, ko ir viegli apgūt un jautri spēlēt.

Viena liela atšķirība starp tenisu un padel tenisu ir tā, ka padel tenisa raketei nav stīgas, ir izgatavota no grafīta un ir mazāka par tenisa vai skvoša raketi, bet pēc izskata ir salīdzināma ar galda tenisa raketi.

Padel | Babolat

Kā un kur radies padel teniss?

Sākumā Padel tenisu spēlēja tikai meksikāņu elite, līdz sporta veidu iemīlēja spānis Alfonso De Hohenlohe. Neilgi pēc tam Hohenlohe 1974. gadā Marbeljā uzbūvēja pirmos divus Eiropas padel laukumus.

 1. gadā tika dibināta Starptautiskā Padel federācija. Tā ir bezpeļņas organizācija, kuras misija ir popularizēt sportu visā pasaulē.

Kopš tā laika šis sporta veids ir strauji audzis un mūsdienās tiek uzskatīts par vienu no pasaulē visstraujāk augošajiem sporta veidiem Eiropā, Dienvidamerikā un Ziemeļamerikā. Pašlaik Spānija ir dominējošā valsts ar vairāk nekā 20 000 padel laukumu un četriem miljoniem aktīvo spēlētāju.

The history of Padel - Rocket Padel

Padel tenisa noteikumi:
 • Padel teniss tiek spēlēts tikai dubultspēlēs ( divi pret divi spēlētāji);
 • Padel tenisā izmanto tādu pašu punktu skaitīšanas sistēmu kā tenisā;
 • Katrs punkts tiek sākts ar servi. Servēšana jāveic no apakšas, bumbiņai pirms serves ir jāatlec pret zemi, un tai jāatlec pretinieka serves laukumā;
 • Katram ir divi serves mēģinājumi;
 • Līnijas uz laukuma izmanto tikai servēšanas laikā;
 • Serve var atsisties pret stikla sienu, bet atsišanās pret metāla sietu ir uzskatāma par kļūdu;
 • Tāpat kā tenisā, bumba var atsisties tikai vienu reizi jūsu pusē;
 • Kad bumbiņa ir spēlē, visām bumbām, kas šķērso tīklu, vispirms jāatlec uz zemes pretinieka pusē, pirms atsitās pret sienu;
 • Ja bumbiņa ielido tieši pretinieka sienā, to ieskaita kā “autu”. Pirms bumbiņa atsitas pret pretinieka sienu, tai jāatlec pret zemi;
 • Bumbu var atsist arī pret paša spēlētāja puses stikla sienu, lai to sistu uz pretinieka laukuma pusi. Spēlētājs nedrīkst atsist bumbu pret metāla sietu savā pusē;

Reserve now – Padel! *NEW! - ACLO

Kāpēc padel teniss ir tik populārs un kāpēc Jums noteikti tas ir jāpamēģina?

 

1. Sociāla un jautra spēle. Padel teniss vienmēr tiek spēlēts dubultspēlēs( 2 pret 2), kas padara to par ļoti sociālu aktivitāti un tāpēc ideāli piemērota ģimenei un draugu vai kolēģu kompānijām.

2. Maciņam draudzīgs sporta veids. Salīdzinot ar tenisu, padel ir arī salīdzinoši lētāka spēle. Laukuma īres cenas parasti ir tādas pašas kā tenisa kortam, taču, tā kā laukumā vienmēr ir četri cilvēki, jo spēle notiek dubultspēlēs, īres maksa vienam spēlētājam ir zemāka. Raketei nav nepieciešams mainīt stīgas, kas arī samazina izmaksas.

3. Pieejams visiem spēlētājiem. Laukumi ir daudz mazāki nekā tenisā, tāpēc izskriet pēc bumbiņām ir daudz vieglāk. Rakešu materiālu un bumbiņu īpašību dēļ jums arī nav nepieciešams veikt tādus vēzienus ar intensitāti kā tenisā vai skvošā. Ikvienam, kam ir plecu, elkoņu vai muguras problēmas, tas ir daudz parocīgāks un patīkamāks sporta veids.

4. Garas un interesantas izspēles. Tā kā bumba var atlēkt arī no sienām, punktu izspēle var ilgt daudz ilgāk nekā parasti tenisa vai badmintona spēlē. Dažkārt jums būs izspēles, kas ilgs vairāk nekā 50 sitienus. Tas ir arī ideāls veids, kā veikt regulārus kardio treniņus un uzlabot savu veselību.

5. Ātri un viegli apgūstams sporta veids. Pat spēlētāji bez iepriekšējas pieredzes vai pamatzināšanām, var ļoti ātri apgūt spēles pamatelementus un noteikumus. Pāris treniņi vai spēles un varēsi jau pilvērtīgi aizvadīt padel tenisa izspēles. Ja esi spēlējis iepriekš tenisu, badmintonu, skvošu vai pludmales tenisu, tad padel tenisu apgūt būt īpaši viegli un ātri.

6. Padel teniss NAV spēka un kontakta spēle, kas nozīmē, ka sievietes var viegli spēlēt pret vīriešiem daudz konkurētspējīgāk nekā citos sporta veidos.

 

 

Kur spēlēt padel tenisu?

MH Padel klubs — “Ulmaņa parks 2” ,Kalniņi, Mārupe

play@mhpadel.com;  +371 25 443 323  ;   mhpadel.com

Klubā strādā starptautiski sertificēti padel tenisa treneri, kuri parūpējas gan par klientu labsajūtu un dalās savās zināšanās, kā arī regulāri organizē pasākumus, aktivitātes un turnīrus.

 

Kur pirkt padel tenisa inventāru?

Ja esi izdomājis, ka vēlies pamēģināt padel tenisu vai vēlies iegādāties savu padel tenisa inventāru, tad droši nāc pie mums! Piemeklēsim visu nepieciešamo.

Babolat tenisa veikals — nopērkams viss nepieciešamais padel tenisam — raketes, apavi, somas, bumbiņas, gripi un aksesuāri.

Rīgā, Cēsu ielā 31, Barons kvartāls

29477903

KONTAKTI UN KĀ NOKĻŪT

Padel tenisa inventārs in apskatāms un nopērkam arī mūsu E-VEIKALĀ

 

 

  Pieteikties Jaunumiem

  Ja vēlies saņemt informāciju par jaunām
  kolekcijām, akcijām, atlaidēm un izpārdošanām no Babolat tenisa veikala,
  lūdzu atstāj savu e-pastu